З Вінниці до Писарівки пустили тролейбус 12-А – Сергій Моргунов
28 жовтня 2021, 14:22
.jpg)
Одним з пріоритетів Стратегії 3.0 є екологічний та комфортний громадський транспорт. У Вінниці триває робота над розвитком мережі муніципального транспорту, особливо на територіях приєднаних громад та віддалених мікрорайонів міста. Так, у 2020 році було відкрито маршрут №12-А «Гніванське шосе – Немирівське шосе». А у 2021 році – маршрут – №15-А «Вишенька – ВПЗ» через вулиці Батозька та Липовецька.
З сьогоднішнього дня, 28 жовтня, маршрут 12-А продовжується до повороту на село Писарівку – на 3,9 км в одну сторону. «Маршрут 12-А – один з найдовших у Вінниці, він пролягає через все місто та забезпечує з'єднання приєднаних громад до міста. Раніше він мав протяжність близько 14 кілометрів, а зараз додається ще 3,9 кілометри. Зараз його загальна протяжність – 18 кілометрів. Зокрема на автономному ходу тролейбус проходить 7 кілометрів в одному напрямку. Така відстань достатня для забезпечення цього маршруту транспортом, адже запас автономного ходу – 20 кілометрів. До Писарівки зараз буде ходити 4 тролейбуси, інтервал руху складатиме від 24 до 47 хвилин. Враховуючи пасажиропотік та побажання мешканців, будемо за потреби корегувати графік руху», – каже гендиректор ВТК Михайло Луценко.
Для подовження маршруту не будували контактну мережу, а продовжили маршрут тролейбуса VinLine з автономним ходом, який відкрили минулого року від кінцевої зупинки «Грош» по Немирівському шосе до підприємства «Грін Кул». Також підготували інфраструктуру для безпеки руху – зокрема, встановили 2 світлофори біля в'їзду в Писарівку та в'їзду у Щітки. Влаштували зупинкові павільйони.
Депутат Вінницької міської ради Дмитро Науменко розповів, що 90 % жителів Писарівки працюють та навчаються у Вінниці і дістатись з села було не завжди зручно. «Тепер люди, які живуть у Писарівці, зможуть сісти на кінцевій зупинці громадського транспорту і з комфортом дістатись до міста. Також тепер у нас є світлофори, завдяки яким підвищився рівень безпеки руху, – каже Дмитро Науменко. – Я від всіх мешканців сіл Щітки, Писарівка, Вінницьких Хуторів дякую за те, що ми у свій час зробили правильний вибір і приєдналися до Вінниці і на сьогоднішній день є результат».
Не тільки експерти визнають, що система громадського транспорту Вінниці є найкращою, це підтверджує оцінка самих мешканців відповідно до Всеукраїнського муніципального опитування, яке проводив Міжнародний республіканський інститут (IRI) за сприяння USAID. 74% вінничан позитивно оцінюють розвиток транспортної інфраструктури.
«Наш наступний крок – при наявності більшої кількості тролейбусів з автономним ходом збільшити кількість громадського транспорту на маршруті 15-А. Цей маршрут іде до ДПЗ - на Зулінського через вулицю Батозьку. Я думаю, що ми його пустимо через вул. Юзвинську до Барського шосе і в зворотному напрямку. Ми промоніторимо потребу, адже там теж є приєднані території і суміжна територія Агрономічного на вулиці Юзвинській, звідки люди також звертаються за покращенням сполучення муніципальним транспортом», – каже Сергій Моргунов.
Також міський голова зазначив, що неможливо забезпечити громадським транспортом всі приєднані території тільки за рахунок тролейбусів з автономним ходом. «Ми закуповуємо автобуси, розширяємо мережу маршрутів саме по приєднаних територіях, але цей процес достатньо не швидкий, над цим необхідно працювати. Ми плануємо на 2022 рік закупити 10 електроавтобусів і тоді будемо розуміти, які можливості з'являться. Поступово будемо рухатися до подальшого створення якісної маршрутної мережі громадського транспорту. Саме головне, щоб цей громадський транспорт був екологічним, пріоритетом має бути електротранспорт і газові автобуси. Наше завдання, і це прописано у Стратегії «Вінниця 3.0», – відійти взагалі від двигунів внутрішнього згоряння, дизелю, адже це впливає на екологію,» – наголосив очільник громади.
Цього року у рамках реалізації проєкту «VinLine» «Вінницька транспортна компанія» зібрала 7 ВінЛайнів з автономним ходом.
Теми
Натисніть на зображення, щоб збільшити його
Департамент транспорту та міської мобільності
Контакти:
(0432) 59-52-61
dtmm@vmr.gov.ua
Ще новини за темами «Міський транспорт»
-
27 серпня 2021, 16:07
У Вінниці створять перший електрокатер: міська рада підтримала реалізацію пілотного проекту
-
02 вересня 2021, 09:08
На ділянці вулиці Миколи Ващука буде тимчасово обмежено рух транспорту
-
02 вересня 2021, 09:40
Сергій Моргунов: Новий тролейбус VinLine курсуватиме по маршруту №12-А
-
03 вересня 2021, 14:23
На ділянці вулиці Замостянської буде тимчасово обмежено рух транспорту
-
08 вересня 2021, 14:27
Сергій Моргунов: 10 нових екологічних автобусів вийдуть на маршрути міста
-
08 вересня 2021, 16:37
У День міста транспорт перевозитиме вінничан безкоштовно, а Соборна традиційно стане пішохідною
Пов'язані новини
Усі новини-
02 вересня, 09:08
На ділянці вулиці Миколи Ващука буде тимчасово обмежено рух транспорту
-
02 вересня, 09:40
Сергій Моргунов: Новий тролейбус VinLine курсуватиме по маршруту №12-А
-
03 вересня, 14:23
На ділянці вулиці Замостянської буде тимчасово обмежено рух транспорту
-
08 вересня, 14:27
Сергій Моргунов: 10 нових екологічних автобусів вийдуть на маршрути міста
-
08 вересня, 16:37
У День міста транспорт перевозитиме вінничан безкоштовно, а Соборна традиційно стане пішохідною
-
21 вересня, 13:06
Сергій Моргунов: «10 сучасних електробусів розраховуємо отримати у рамках Кіотського протоколу наступного року»
Схожі сервіси
Усі сервіси
Транспорт та міська мобільність
Інформаційна веб-сторінка щодо розвитку транспортної інфраструктури, міського пасажирського транспорту та зв'язку