Впродовж травня у Вінниці провели 24 турніри з шахів для дітей та дорослих

02 червня 2022, 15:21

Днями у Вінницькій міській дитячо-юнацькій спортивній школі №6 відбувся опен-турнір з шахів серед дітей та дорослих. Участь у ньому взяли 25 учасників різного віку. Загалом впродовж травня провели 24 товариські та спаринг турніри серед спортсменів різних розрядів: від початківців до майстрів.

У ДЮСШ №6 провели відкритий шаховий турнір серед дітей та дорослих. Чемпіоном став юний кандидат у майстри спорту Артем Андрієнко, шахіст з особливими потребами. Він виграв усі 10 партій і набрав десять очок з десяти можливих.

«В Артема синдром Фрімена-Шелдона – рідкісне генетичне захворювання, яке вражає обличчя, руки й ноги. Родина Андрієнків живе у Стрижавці. На заняття з шахів юний спортсмен їздить у супроводі мами. Хлопчик дуже наполегливий, вміє аналізувати. Артем – сильний суперник. До того ж він єдиний в області шахіст з інвалідністю, який став кандидатом у майстри з цього виду спорту. Шахами почав цікавитись ще чотири роки тому. За цей час взяв участь у понад сотні турнірах», - каже директор Вінницької міської дитячо-юнацької спортивної школи №6 Микола Боднар.

Попередній опен-турнір виграв дев’ятирічний вінничанин Аріель Швайгер. Хлопець був призером чемпіонату України серед однолітків.

«Спортсмен має великий досвід. За його плечима десяток відіграних чемпіонатів країни. Друге і третє місця в турнірі вибороли молодий кандидат у майстри спорту Павло Паславський і багаторазовий чемпіон Вінниччини серед ветеранів Володимир Шпіркін», - додає Микола Бондар.

Загалом впродовж травня у Вінницькій спортшколі №6 провели 24 шахових турніри. Крім того, у закладі відновили офлайн-тренування.

«Ми почали проводити тренування наживо для початківців. Зробили для цих дітей спеціальну групу, у ній займаються шахісти від 5 до 10 років. Для старших спортсменів проводимо онлайн-заняття, тому що багато дітей перебувають за кордоном. Діти з радістю грають в шахи навіть в дистанційному форматі. Ми стараємось проводити тренування для всіх наших вихованців: і для тих, хто у місті, і для тих, хто в різних куточках світу», - зазначає директор Вінницької міської дитячо-юнацької спортивної школи №6 Микола Боднар.

Також він додає, що цей вид спорту дуже добре допомагає в загальному розвитку дитини: покращує пам'ять, мислення, логіку, концентрацію уваги. Крім того, розумові заняття під час війни дають можливість дітям психологічно розвантажитися.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його