Вінницю вдруге представили на міжнародному фестивалі гастрономії в Туреччині

02 жовтня 2025, 15:42

Вінницю вдруге представили на міжнародному фестивалі гастрономії в Туреччині

Це IV Міжнародний гастрономічний фестиваль, який проводять у місті-побратимі Вінниці – турецькому місті Бурса. Минулого року Вінниця долучилась до нього вперше, презентувавши учасникам з різних міст і країн свою локальну гастрономічну родзинку – борщ на вишні, а також пампушки з часником, пиріжки з вишнею і узвар.

Цьогоріч Місто ідей знову запросили до участі, і подільські смаки на фестивалі представили голова ГО «Вінницька асоціація гостинності ХлібСіль» Інна Кривешко разом з представницями кейтерингової компанії «Щастя Є» - її власницею Світланою Бавулою та шеф-кухарем Тетяною Алексєєвою. Цього разу вінничанки знову готували для гостей заходу вишневий борщ, адже минулого року він став хітом фестивалю і за ним вишуковувались черги. Також цьогорічне меню подільської кухні доповнили картопля по-уланівськи та вінницький сирник з вишнею і чорнобривцями.

IV Міжнародний гастрономічний фестиваль тривав з 26 по 28 вересня. У перший день, перед офіційним відкриттям події, відбулась традиційна святкова хода учасників, а опісля – приготування «Супу дружби/братерства», в який додавали характерні для кожного міста-побратима Бурси спецію або інгредієнт. Українськими інгредієнтами в цій страві стали коріння хрону і сушений кріп.

Свої локальні страви делегації презентували на сцені, а власні міста і країни – на спеціальних промоційних стендах, які діяли протягом усіх днів фестивалю. Учасники й відвідувачі могли поспілкуватися з делегаціями, дізнатися більше про їхні міста, локальні сувеніри, смаколики і вироби ручної роботи. Тож участь у цій події стала вагомим внеском не тільки в гастрономічну, а загалом у культурну і туристичну промоцію Вінниці на міжнародному майданчику.

«Дуже корисний досвід. Мене надихнула атмосфера співучасті, спільного розуміння, що гастрономія - це не лише їжа, це й ідентичність, культурний код, можливість обʼєднувати», – поділилась враженнями Інна Кривешко.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси
Підтримка книговидання про Вінницю

Підтримка книговидання про Вінницю

Вінницька міська рада впроваджує Програму підтримки книговидання про Вінницю, метою якої є стимулювати видання якісної й різноманітної книжкової продукції, спрямованої на поширення знань про Вінницю

Туризм

Ласкаво просимо до Вінниці! Міста, яке вміє дивувати та надихати на нові ідеї!

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!