Вінниця залучить кошти на модернізацію аеровокзалу: Сергій Моргунов повідомив про перспективи стратегічного проєкту

27 серпня 2021, 12:59

Сьогодні, 27 серпня, під час сесії міської ради депутати підтримали рішення про запозичення з метою фінансування 1-ої черги масштабної модернізації аеровокзалу. Реконструкція аеродрому та аеровокзалу в КП «Аеропорт Вінниця» належать до стратегічних проєктів громади. На оновлення злітно-посадкової смуги передбачене фінансування з державного бюджету, для старту робіт по аеровокзалу залучать кредит та продовжать пошук інвесторів-партнерів.

«У рамках реконструкції аеродрому ми брали зобов’язання щодо реконструкції аеровокзалу. Єдиний момент, що не доцільно сьогодні розпочинати реконструкцію аеровокзалу, не розуміючи остаточно гарантії фінансування по капітальному ремонту злітно-посадкової смуги. На сьогоднішній день ми в очікуванні безпосередньо самих коштів. Хоча всі організаційні процедури з нашого боку та з боку Кабінету Міністрів і відповідного міністерства проведені. Ми є в мережі щодо фінансування, єдине питання – надходження коштів. Ми можемо починати хоч сьогодні. Що стосується аеровокзалу, ми працювали над тим, щоб за принципами державно-приватного партнерства знайти партнера, який побудує нам чи зробить реконструкцію аеровокзалу. На жаль, COVID вніс свої корективи. Тому ми передбачаємо для першої черги реконструкції аеровокзалу 300 млн грн кредиту. На цей рік беремо перші 30 млн грн», - зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Відзначимо, що модернізований аеропорт - один з пріоритетних заходів Стратегії 3.0. Він дасть Великій Вінниці потужний поштовх для активізації в’їзного туризму та підвищення її інвестиційної привабливості, а це додаткові робочі місця і надходження до бюджету.

Масштабна модернізація аеровокзалу, згідно з попередніми розрахунками, триватиме впродовж 2021-2023 років. За кошти бюджету територіальної громади вже розроблена проектно-кошторисна документація, з використанням сучасних Building Information Modeling технологій. Як передбачається, пропускна спроможність терміналу після завершення двох черг реконструкції може досягти 550 пас/год. для міжнародних та внутрішніх рейсів загалом. Оновлений аеровокзал дозволить підвищити якість обслуговування пасажирів та покращити умови роботи персоналу.

Нагадаємо, реконструкція аеродрому дасть змогу приймати літаки місткістю до 200 пасажирів сімейств Boeing 737-800 та Airbus 320. На думку авіаекспертів, завдяки залученню нових авіакомпаній, підприємство зможе забезпечити зростання пасажиропотоку до 300 тис. пасажирів вже у перші 3-4 роки після оновлення інфраструктури.

Теми

Департамент фінансів

Контакти:
(0432) 59-50-10
vinmfu@vmr.gov.ua

Ще новини за темами «Фінанси»

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Бюджет громадських ініціатив

Бюджет громадських ініціатив - це інструмент активних громадян для покращення Вінницької міської територіальної громади

Відкритий бюджет громади

Бюджет громади – її головний фінансовий документ, план утворення та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюють органи місцевого самоврядування