Вінничанам нагадують про різні види оповіщення у разі екстрених ситуацій

12 липня 2022, 12:17

Не нехтувати власною безпекою та йти в укриття під час сигналу повітряної тривоги – дотримання цього правила рятує життя під час війни. Нагадаємо, що у Вінницькій громаді, щоб убезпечити жителів, запровадили декілька сигналів тривоги для сповіщення про різні види небезпеки. Окрім сирени, що попереджає про повітряну тривогу, є ще три види сигналів: дзвін набат - ядерна небезпека, церковний дзвін – хімічна атака, гудок потяга – евакуація з міста.

Різні сигнали запровадили для того, щоб містяни розуміли, яка ймовірна небезпека їм загрожує. Відтак, якщо це хімічна атака, то сигнал лунатиме, як звук церковних дзвонів. У випадку радіаційної небезпеки – дзвін набат. Сигнал евакуації з міста звучить як гудок потяга. Після такого сповіщення потрібно увімкнути місцеве радіо або телебачення та чекати на подальшу інформацію.

«Ми вкотре закликаємо вінничан, не ігнорувати сигнали повітряної небезпеки. У випадку загрози з повітря, потрібно негайно йти в укриття. Також кожен мешканець нашої громади повинен знати, які звуки лунатимуть при різних видах небезпеки. Після сповіщення варто увімкнути місцеве радіо або телебачення. У повідомленнях надаватиметься інформація про порядок проведення евакуації, місця збору, транспорт, який буде залучений в евакуації, і, відповідно, про час проведення евакуації тощо», - говорить директор департаменту цивільного захисту міської ради Олег Парфілов.

Довідка:

Сигнал повітряної тривоги — довгий звук, який наростає і знижується, триває не менше 1 хвилини. Після сирени також звучить мовне повідомлення «Повітряна тривога». Потім — інформація про те, що мешканці мають терміново йти до найближчого укриття.

Відбій повітряної тривоги — короткий 5-10-секундний сигнал, який звучить після сигналу загальної тривоги з повторенням до 3-х разів. Також після короткого сигналу сирени лунає мовне повідомлення «Відбій тривоги».

Крім того, щоб мати змогу швидко реагувати на початок та закінчення тривог, радимо встановити застосунок «Повітряна тривога».

Сповіщення про тривоги та іншу оперативну і корисну інформацію можна отримати на офіційних каналах вінницької влади:

🔹 Вінницька міська рада:

Фейсбук: https://www.facebook.com/Vinnytsia

Телеграм: https://t.me/vmroficial

Вайбер: https://cutt.ly/KAqqoP1

🔹 Сергій Моргунов, Вінницький міський голова:

Фейсбук: https://www.facebook.com/SAMorgunov

Телеграм: https://t.me/morgunovofficial

🔹 Вінницька обласна державна (військова) адміністрація:

Фейсбук: https://www.facebook.com/1depinformcom

Телеграм: https://t.me/VinnytsiaODA

Сигнал про повітряну небезпеку можна почути і на телеканалі «ВІТА», а також - на Радіо «Місто Над Бугом» - 101,8 FM. Підготуйте радіоприймач з альтернативою роботи на батарейках, налаштований на вказаний діапазон.

Теми

Схожі сервіси

Усі сервіси

Про загальну мобілізацію

Інформація, пов'язана з проведенням загальної мобілізації

Оповіщення населення

Засоби оповіщення населення при виникненні надзвичайних ситуацій

Укриття Вінниці та інші приміщення тимчасового перебування

Укриття Вінниці та інші приміщення житлового та комерційного фонду для тимчасового перебування населення під час дії сигналу «Повітряна тривога» https://shelter.vmr.gov.ua

Корисне під час війни

Важлива інформація для мешканців громади на час війни