Вежа Артинова зазвучала п’ятьма мелодіями

15 вересня 2021, 14:35 (Відредаговано 15 вересня 2021, 14:52)

Уже кілька днів з головного годинника міста звучать п’ять різних мелодій: Гімн України, марш «Стяг», «Подоляночка», «Щедрик» та «Ода до радості».

Вежа Артинова - туристична родзинка Вінниці. І до недавнього часу тричі на день з неї лунала всесвітньо відома мелодія «Щедрик» М. Леонтовича та Гімн України. А відтепер додались нові мелодії.

Щоденно з головного годинника міста о 9:00 лунає Гімн України, 12:00 - марш «Стяг». Це популярна композиція часів Української революції 1917-1921 років. Слова до неї написав Борис Грінченко, а от музика була народною. Вже в наш час лідер гурту «Хорея козацька» Тарас Компаніченко реконструював цей марш. Саме на основі його реконструкції була створена мелодія для вінницької Вежі.

В другій половині дня, а саме о 15:00, звучить «Подоляночка». Це весняна обрядова пісня-гра. Завдяки назві вона у багатьох безпосередньо асоціюється з Поділлям. О 18:00 лунає «Щедрик», але у більш поліфонічній версії. А 0 21:00 можна почути «Оду до радості». Варто відзначити, що спершу це був вірш Фрідріха Шиллера, а згодом Людвіг ван Бетховен поклав його на музику і включив до складу завершальної частини Дев’ятої симфонії. В наш час «Ода до радості» (безпосередньо мелодія) є гімном Євросоюзу.

«Вежа Артинова звучить по-нову не тільки завдяки оновленню мелодій, а й завдяки тому, що ми замінили аудіообладнання. Встановили чотири сучасні колонки та один підсилювач. Дякуємо керівнику хору «Соломія» Назарію Давидовському та його колезі Миколі Андрущенку за допомогу у створенні мелодій. Вони нам допомогли із обробкою музики, аби відвідувачі площі Європейської могли насолоджуватися прекрасним звучання», - зазначив директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

Теми

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси
Підтримка книговидання про Вінницю

Підтримка книговидання про Вінницю

Вінницька міська рада впроваджує Програму підтримки книговидання про Вінницю, метою якої є стимулювати видання якісної й різноманітної книжкової продукції, спрямованої на поширення знань про Вінницю