Велодоріжки, нове освітлення та відеонагляд - Сергій Моргунов розповів про реконструкцію вулиці Якова Шепеля у Вінниці

23 лютого 2022, 12:16 (Відредаговано 23 лютого 2022, 14:02)

У Вінниці розпочали капітальний ремонт дороги та тротуару на вулиці Якова Шепеля. Йдеться про ділянку від вулиці Я. Гальчевського до вулиці Д. Нечая. Роботи проведуть комплексно: оновлять дорогу, заасфальтують тротуари, встановлять павільйони для зупинок громадського транспорту, облаштують велодоріжки, поставлять камери відеонагляду та висадять нові дерева. Сьогодні, 23 лютого, з інспекцією об'єкт відвідав Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Вінниця з кожним роком стає більш комфортною. Міська вдала спрямовує муніципальні інвестиції на розвиток, у тому числі - створення якісної інфраструктури, що є завданням Стратегії 3.0. Капітальний ремонт вулиці Я. Шепеля є логічним продовженням інфраструктурних проєктів, які реалізували на Старому місті. Вулиця Якова Шепеля стане ще одним прикладом проєкту комплексної реконструкції, завдяки якій покращення відчують усі учасники руху: пішоходи, велосипедисти, громадський та приватний автотранспорт, мешканці мікрорайону.

«Фактично з 2018 року ми більше почали приділяти увагу розвитку інфраструктури, в першу чергу – дорожньої. У два етапи провели реконструкцію вулиці Данила Нечая, відремонтували вулицю Якова Гальчевського. Що стосується вулиці Якова Шепеля, то реконструкція цієї ділянки дозволить розвантажити рух на вулиці Данила Нечая в напрямку вулиць 8 Березня і Маяковського. Комплексна реконструкція вулиці - це якісна дорога і тротуари, велодоріжки, освітлення, сховані під землю комунікації, камери відеоспостереження, озеленення, зупинки. Все для того, щоб було комфортно і безпечно всім учасникам дорожнього руху», - говорить Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

У рамках реконструкції оновлять проїжджу частину та тротуари за сучасними стандартами. Встановлять чотири павільйони для зупинок громадського транспорту, облаштують велодоріжки. Отримає вулиця і нове LED-освітлення, також тут з’являться п’ять камер відеоспостереження. У планах і озеленення території – на оновленому відрізку дороги висадять пів сотні дерев.

Загалом відремонтують ділянку вулиці протяжністю 700 м. Наразі, як повідомив директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк, підготовчі роботи майже виконані.

«Капітальний ремонт будемо проводити комплексно. Інженерні комунікації сховаємо під землю, що дозволить зручно обслуговувати мережі. Також у планах повністю замінити водогін. Покладемо і новий асфальт. Загальна площа дорожнього покриття, яке підлягає асфальтуванню - 7300 м2. За проєктом пішохідна частина сформована з кожного боку вулиці. Тут передбачена і велосипедна інфраструктура. Велодоріжка, шириною 2,5 м, відокремлюватиметься бетонним поребриком на червоному асфальті за прикладом вулиці Гальчевського», - каже Юрій Семенюк.

Реконструкцію вулиці Якова Шепеля проводять за рахунок коштів бюджету територіальної громади. Загальна вартість проєкту – 27 млн грн. Завершити капітальний ремонт планують на початку літа.

Нагадаємо, що в минулому році у Вінниці завершили комплексну реконструкцію вулиці Данила Нечая – основної магістралі Старого міста, а також - вулиці Якова Гальчевського. За останні роки Старе місто отримало серйозну підтримку з бюджету громади на розвиток інфраструктури.

Зазначимо, темпи проведення модернізації інфраструктури у Вінниці позитивно оцінюють мешканці. За результатами щорічного Всеукраїнського муніципального опитування, яке провів Міжнародний республіканський інститут за сприяння USAID, щодо стану доріг, тротуарів, вуличного освітлення та транспортної інфраструктури – Вінниця отримала найвищі показники по країні.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради