У Вінниці висаджують клени на вулиці Пирогова

19 жовтня 2021, 15:09

Цієї осені у Вінниці традиційно продовжують висаджувати молоді дерева. На вулиці Пирогова цьогоріч заплановано посадити 50 кленів. Двадцять з них вже висадили, а для решти готують лунки. Також триває озеленення на вулиці Данила Нечая, де проводилась комплексна реконструкція магістралі - тут мають висадити більше 70 кленів. Загалом, в цьому році на території міста планують посадити 150 молодих дерев і ще близько 800 – у дворах багатоповерхівок.

На вулиці Пирогова дерева висаджують на ділянці від перехрестя з вулицею Келецькою до вулиці Заболотного (зупинка «Дачна»). Клени висаджують у відповідності до Обов'язкових вимог вуличної посадки дерев та чагарників на території Вінницької міської територіальної громади. «Саджанці мають уже сформовану кореневу систему. Вік цих дерев – більше 10 років, висота – від 4,5 до 6 метрів. Всі дерева, згідно з нашими стандартами висадки молодих дерев у місті, повинні мати обхват стовбура не менше 12 сантиметрів. Такі саджанці добре переносять погодні умови, вони приживлюються у 95%. Бо якщо порівняти з практикою висадки у деяких громадах двох- або трирічних сіянців з відкритою кореневою системою, то їх приживлюваність дуже низька – лише 15-20%», – розповів директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк.

Як розповіла заступниця директора КП «Зеленбуд» Тетяна Прибиш, під час висадки дерев додають спеціальні кульки гідрогелю для затримання вологи, а також спеціальні стимулятори росту. Це сприяє кращій приживлюваності саджанців. «Для кращого поливу біля дерев монтуємо спеціальну трубу, завдяки якій вода одразу потрапляє до коріння», – каже Тетяна Прибиш.

Також дерева висаджують на вулиці Данила Нечая, де проводилась реконструкція магістралі. Тут вже посадили 45 кленів, днями висадять ще 28.

800 молодих дерев цьогоріч висадять на прибудинкових територіях багатоповерхівок. Як повідомляють у департаменті житлового господарства міської ради, роботи розпочнуться на цьому тижні. З'являться дерева у 180 дворах. Це липи, клени, платани та робінії.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради