У Вінниці вшанували пам'ять загиблих Героїв напередодні Дня захисників і захисниць України

13 жовтня 2021, 13:28 (Відредаговано 13 жовтня 2021, 13:30)

Сьогодні, 13 жовтня, напередодні відзначення Дня захисників і захисниць України, вінничани вшанували пам’ять борців за незалежність нашої держави. Керівники міста та області, представники громадських організацій, ветерани та учасники АТО/ООС, військові поклали квіти до Пам’ятного знаку Небесній Сотні, загиблим Героям АТО/ООС та інтерактивної стели пам’яті на Європейській площі.

З 2014 року, з початку неоголошеної війни Росії проти України, у зоні проведення АТО/ООС загинуло 28 жителів Вінниці. Загалом на Сході країни віддав своє життя за незалежність та суверенітет держави 161 мешканець Вінницької області.

Свято День захисника України встановлено 14 жовтня 2014 року указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України.

Дату 14 жовтня обрали невипадково, адже уже багато років в цей день в Україні відзначають і християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунок від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. У часи незалежності свято Покрови почали відзначати ще і як День Українського козацтва.

З 2015 року це свято є вихідним днем. 14 липня 2021 року Верховна рада проголосувала за законопроєкт, згідно з яким «День захисника України» перейменовано на «День захисників і захисниць України». Закон набув чинності 5 серпня 2021 року.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його