У Вінниці відкрилася виставка «Інфоспротив»: промовисті приклади інформаційного опору українців російським окупантам

21 вересня 2022, 14:08

20 вересня у Вінниці на Європейській площі відкрилася виставка «Інфоспротив». Ця експозиція розповідає про приклади інформаційної відсічі російському ворогу, яку чинили українці у різні часи – під час і після розпаду Радянського Союзу, у часи Революції Гідності та російсько-української війни. Вінниця стала другим містом в Україні, де експонується фотовиставка.

«Виставку “Інфоспротив” ми запускали до Дня Незалежності, проте і до 24 серпня, і після наша інформаційна боротьба з ворогом триває. Саме тому ми вирішили, що нашу виставку мають побачити якнайбільше українців, і відправили наші стенди у регіональний тур. Нам важливо долучити до інформспротиву якомога більше громадян. Символічно, що першою такою точкою після презентації у столиці стала саме Вінниця — тилове місто, яке теж на собі відчуло жорстокість рашистських бомбардувань», - розповідає головна редакторка Руху ЧЕСНО Ірина Федорів.

На стендах просто неба Рух ЧЕСНО у співпраці з Національним музеєм Революції Гідності зібрав найбільш промовисті приклади інформаційного опору українців російським окупантам, які заполонили інфопростір у перші місяці повномасштабного вторгнення. В межах виставки представлені борди, мурали, листівки, поштові марки і навіть пісні.

«З історії України знаємо що, боротьба за нашу незалежність та свободу є тяглою – і це ми показуємо на виставці. Сьогодні Україна, як ніколи, має потужний інформаційний фронт, як на національному рівні так і за її межами. Віримо з колегами, що виставка не тільки піднімає бойовий дух українців, а й мотивує на подальшу боротьбу з ворогом», — зауважує Ольга Савенок, завідувачка просвітницько-організаційного відділу Національного музею Революції Гідності.

Виставка на Європейській площі Вінниці триватиме до 23 жовтня. Співорганізаторами фотовиставки є Вінницька міська рада та Музей Вінниці.

Доступ до експозиції безкоштовний.

Для довідки:

Вперше виставку «Інфоспротив» презентували на загал до Дня Незалежності у Києві. Матеріали виставки усі охочі можуть переглянути в онлайн-форматі https://museum.chesno.org/inform_front/ в Музеї агітації та політичного трешу Руху ЧЕСНО.

Нагадаємо, раніше «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» презентував у Вінниці виставку «The War Is Not Over Yet («Війна ще не закінчилась»).

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Про загальну мобілізацію

Інформація, пов'язана з проведенням загальної мобілізації

Оповіщення населення

Засоби оповіщення населення при виникненні надзвичайних ситуацій

Укриття Вінниці та інші приміщення тимчасового перебування

Укриття Вінниці та інші приміщення житлового та комерційного фонду для тимчасового перебування населення під час дії сигналу «Повітряна тривога» https://shelter.vmr.gov.ua

Корисне під час війни

Важлива інформація для мешканців громади на час війни