У Вінниці в мікрорайоні Академічний відкрили бібліотеку-філію №17

23 грудня 2021, 15:43

23 грудня у Вінницькій міській територіальній громаді в мікрорайоні Академічний відкрили бібліотеку-філію №17. Міський голова Сергій Моргунов проінспектував умови в новому приміщенні, куди перевели заклад. А також поспілкувався з найменшими відвідувачами бібліотеки і вручив їм новорічні подарунки.

Бібліотеку заснували у 1967 році. Вона знаходилась в напівпідвальному приміщенні, яке у 2017 році визнали аварійним.

Нове приміщення для бібліотеки облаштували на першому поверсі багатоповерхового будинку №14, що на вулиці Тимофіївській.

Приміщення відремонтували за позабюджетні кошти, а оснастили вже за рахунок ресурсів територіальної громади. Придбали устаткування та спеціальні меблі, також оновили книжковий фонд – закупили майже 3 тис. примірників різних видань. Загалом на облаштування нової бібліотеки з бюджету громади спрямували майже 260 тис. грн.

Сьогодні, 23 грудня, бібліотека-філія №17 відкрила двері для відвідувачів. Першими, хто прийшов до закладу, стали вихованці дитячого садочка «Пазлик». Для дітей влаштували майстер-клас. Міський голова Сергій Моргунов поспілкувався з дошкільнятами та поцікавився враженнями. Діти запевнили – прийдуть ще, їм сподобалось.

Очільник громади зазначив, що відкриття бібліотеки - це чудова подія і для всієї галузі культури громади, і для мешканців цього мікрорайону.

«Це вже третя бібліотека-філія за останні кілька років, яка отримала нове приміщення. Тут створені всі необхідні умови, щоб було комфортно і відвідувачам, і працівникам. Бібліотека повинна бути осередком культури і дозвілля в мікрорайоні. Йдеться не тільки про читання книг, а й про організацію різних майстер-класів, гуртків та заходів. Все це покликано створювати можливості для розвитку творчих здібностей, самоосвіти, комунікування людей, що важливо для формування сильної територіальної громади. Дякую вам за те, що вболіваєте та підтримуєте розвиток громади. І це, мабуть, запорука успіху будь-якої бібліотеки. Саме від колективу залежить, наскільки цікаво буде вінничанам користуватись послугами бібліотеки», - сказав міський голова Сергій Моргунов.

Нове приміщення філії має 4 кімнати: читальну залу, абонемент для дітей, абонемент для дорослих та книгосховище. Бібліотека поєднує декілька інтерактивних зон, що трансформуються й можуть легко слугувати простором для навчання, індивідуальної роботи, проведення зустрічей та організації різнопланових подій.

«Бібліотека-філія №17 має все, щоб стати інтегрованим осередком знань, культури та послуг для мешканців мікрорайону Академічний. Ми впевнені, що цього простору буде достатньо для взаємодії різних поколінь. Для вінничан бібліотека стане простором для нових можливостей та творчості. Приємно, що міська команда підтримує нас і цей напрямок», - зазначила завідувачка бібліотеки-філії №17 Тетяна Столяр.

Тетяна Столяр розповіла про новий проєкт, який планується реалізувати на базі бібліотеки. Це студія розвитку та дозвілля «Успіх», у рамках якої проводитимуть майстер-класи, заняття з цифрової грамотності та презентації книг.

Філія обслуговуватиме близько 2000 мешканців мікрорайону Академічний.

Довідка:

До Вінницької міської централізованої бібліотечної системи входять 24 філії, з яких сім – у приєднаних територіях.

У 2017-2021 роках за кошти бюджету Вінницької громади капітально відремонтували 5 філій: №1 (просп. Коцюбинського, 49), № 14 (вул. М. Вовчка, 39), зробили ремонт вхідної групи філії №13 (просп. Космонавтів, 39), капремонт приміщення філії №16 із благоустроєм території (вул. Бучми, 96), провели частковий ремонт Центральної бібліотеки для дітей та юнацтва (вул. Космонавтів, 63). Нові приміщення отримали 3 бібліотеки: філія №2 (вул. Смирнова/1-й Український провулок, 23/6), філія №5 (вул. Гладкова, 3) та №17 (вул. Тимофіївська, 14).

Загалом впродовж року послугами бібліотек громади скористалися майже 63 тис. вінничан.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини