У Вінниці реконструюють систему теплозабезпечення ще одного мікрорайону

26 листопада 2021, 12:23

У Вінницькій міській територіальній громаді планують реалізувати масштабний проєкт реконструкції системи теплозабезпечення ще одного мікрорайону – у межах вул. Пирогова, Матроса Кішки, Князів Коріатовичів, у співпраці з NEFCO (Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією). Сьогодні, 26 листопада, депутати міської ради проголосували за рішення, яке врегульовує фінансову складову проєкту.

Проєкт з реконструкції системи теплозабезпечення мікрорайону у межах вул. Пирогова, Матроса Кішки, Князів Коріатовичів відбувається за програмою «Підтримка централізованого теплопостачання Швеція-Україна (SUDH)». Його реалізація передбачена на 2022-2024 роки. За рахунок інноваційних рішень, планують модернізувати систему теплозабезпечення цього району, підвищити рівень енергоефективності системи, якість послуг для споживачів, а також скоротити рівень викидів вуглекислого газу.

«Ми далі співпрацюємо з NEFCO по модернізації теплових систем, передбачена модернізація газової котельні на вулиці Матроса Кішки, будівництво твердопаливної котельні на 4,2 МВт, щоб забезпечити людей, в тому числі в міжопалювальний період, гарячою водою. А враховуючи ціну на газ, це суттєво зменшить навантаження на бюджет. Також передбачено замінити 4 кілометри тепломереж у двотрубному обчисленні, встановити 49 індивідуальних теплових пунктів. Результати модернізації зможуть оцінити більше 7,5 тисяч вінничан разом зі своїми родинами. Щодо соціальної інфраструктури, то цей проєкт охоплює три дитячі садочки, одну школу. Також буде покращена система теплозабезпечення амбулаторії», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Загальна інвестиційна вартість проєкту визначена у межах до 9,758 млн євро. Також будуть залучені власні кошти КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго». Довгостроковий кредит NEFCO - до 5 млн євро. Інвестиційний грант Фонду «Швеція-Україна: Підтримка централізованого теплопостачання», що адмініструється NEFCO, - до 1, 5 млн євро.

Рішенням сесії надається дозвіл КП «Вінницяміськтеплоенерго» на укладання договору з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (NEFCO), а також – дозвіл на отримання інвестиційного гранту від Фонду «Швеція-Україна: Підтримка Централізованого Теплопостачання», що адмініструється NEFCO.

Відзначимо, Вінниця вже має успішний досвід співпраці у сфері енергоефективності разом з NEFCO. Цьогоріч завершили проєкт модернізації вуличного освітлення на 5 магістральних вулицях. А з 2014 року у рамках партнерства модернізували систему теплозабезпечення району вулиць Київська-Талаліхіна.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини