У Вінниці прозвітували про виконання бюджету за 9 місяців

11 листопада 2021, 15:41

Сьогодні, 11 листопада, під час засідання виконавчого комітету міської ради директорка департаменту фінансів Наталія Луценко прозвітувала про виконання бюджету Вінницької міської територіальної громади за 9 місяців 2021 року. За звітний період до бюджету надійшло 3405,6 млн грн. Порівняно з попереднім роком надходження зросли на 12%. А видатки бюджету склали 3319,6 млн грн.

«Основну роль у виконанні бюджету відіграє загальний фонд, який закумулював майже 95% всіх доходів. До загального фонду надійшло майже 3225,0 млн грн. Порівняно з минулим роком, власні доходи загального фонду зросли на 15,5 відсотків», - каже директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

Основними бюджетоутворюючими податками загального фонду є податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), єдиний податок, акцизний податок, плата за землю та податок на нерухоме майно, які разом забезпечили 97% всіх власних доходів загального фонду.

ПДФО – це основний бюджетоутворюючий податок, який забезпечив надходження 64,4% власних доходів загального фонду. Сума податку у звітному періоді склала 1698 млн грн, що на 21,7% більше ніж торік. Платники єдиного податку сплатили до бюджету 456,5 млн грн, що на 9,3% більше, ніж у минулому році.

«Податок на нерухоме майно наповнив бюджет на суму 74,9 млн грн, що на 39,4% більше, ніж у минулому році. Це пов’язано зі зростанням мінімальної заробітної плати. Від плати за землю до бюджету надійшло 175,8 млн грн, і це майже на 8% більше ніж торік», - розповіла директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

Видатки бюджету за звітний період зросли порівняно з минулим роком на 12,7% і склали 3319,6 млн грн. Це забезпечило стабільне функціонування бюджетної сфери, житлово-комунального господарства та міського транспорту.

Порівняно з минулим роком видатки за рахунок власних доходів зросли на 15,2%, а за рахунок трансфертів - на 3,4%. Понад 80 % всіх видатків – це видатки загального фонду.

Основними споживачами бюджетних коштів залишаються такі галузі, як освіта, охорона здоров’я, житлово-комунальне господарство та транспорт. Зокрема, на їх утримання направлено 1913,8 млн грн, що складає 72% від всіх видатків.

«Пріоритетними при фінансуванні залишаються захищені статті бюджету. Майже вдвічі зросли видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення, оскільки в умовах боротьби з COVID-19 для підтримки малозахищених верств населення. На виплати муніципальної доплати непрацюючим пенсіонерам та одержувачам допомог в першому півріччі було направлено 18,5 млн гривень. Також в зв’язку із запровадженням електронного квитка, на виплату компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян направлено 46,6 млн грн», - зауважила директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

На утримання житлово-комунального господарства з бюджету громади направили 489,7 млн грн. Видатки на благоустрій зросли на 22,4% склали 284,6 млн грн.

В умовах карантину завдяки виділеним коштам (276,9 млн грн) вдалось забезпечити стабільну роботу підприємств транспорту.

Видатки спеціального фонду бюджету за звітний період склали 655,4 млн грн.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Бюджет громадських ініціатив

Бюджет громадських ініціатив - це інструмент активних громадян для покращення Вінницької міської територіальної громади

Відкритий бюджет громади

Бюджет громади – її головний фінансовий документ, план утворення та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюють органи місцевого самоврядування