У Вінниці погасили унікальну поштову марку «Кельце – Вінниця»

11 листопада 2022, 12:59

У Вінниці відбулася презентація унікальної поштової марки під назвою «Два міста – одне серце. Кельце – Вінниця». Символічно процедура урочистого спецпогашення відбулася 11 листопада, коли дружня Польща святкує День Незалежності. В урочистій церемонії взяли участь вінницький міський голова Сергій Моргунов та директор Вінницької дирекції АТ «Укрпошта» Володимир Шаловінський.

Ця марка стала першою у серії поштових марок, конвертів і листівок під назвою «Побратими». Їх планують випускати у Вінниці на знак подяки містам, котрі від початку повномасштабної війни росії проти України постійно підтримують українців і, зокрема, вінничан. На марці зображено дружнє рукостискання, забарвлене у кольори державних стягів України та Польщі всередині великого серця, що б’ється у дружніх народів в унісон. Автор ескізу – дизайнер Андрій Янченко.

Ідея створення серії «Побратими» належить вінницькому міському голові Сергію Моргунову. А реалізацією займалися комунальні підприємства «Офіс туризму Вінниці» та Інститут розвитку міст у партнерстві з «Укрпоштою». Перша з марок присвячена польському місту Кельце – найдавнішому побратиму Вінниці - у 2023-му партнерським і побратимським стосункам між містами буде 65 років.

«Два міста – одне серце»

Презентація тематичної марки «Два міста – одне серце. Кельце – Вінниця» відбулася у Музеї української марки ім. Якова Балабана за участі представників міської ради, вінницьких колекціонерів та музейників, а також медіа. В урочистій церемонії погашення марки з конвертом взяли участь вінницький міський голова Сергій Моргунов та директор Вінницької дирекції АТ «Укрпошта» Володимир Шаловінський.

«Хочу привітати всіх наших друзів поляків з Днем Незалежності! Україна вже понад вісім місяців бореться з агресором, якого Європа не бачила з часів Другої світової війни. І ця війна росії проти нашого народу чітко показала, хто є друг, а хто є ворог, хто є брат, а хто – вбивця, – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. – Я пам’ятаю 24 лютого, коли мені подзвонили очільники міст-побратимів Кельце і Паневежиса із двома питаннями: “Як у вас справи? Чим ми можемо вам допомогти?”. Це дуже дорого вартує. Я ніколи цього не забуду. І важливо, щоб вінничани не забули. Бо без підтримки демократичного світу, і, в першу чергу, наших найближчих сусідів, які не просто словами, а реально допомагають – нам би не вдалося на сьогоднішній день бути на переможних позиціях. Дякую від імені територіальної громади Вінниці за ту колосальну підтримку, яку здійснює польський народ і польський уряд! Вважаю, що тільки разом ми зможемо перемогти цю загрозу для всього цивілізованого світу».

Наклад поштового блоку «Два міста – одне серце. Кельце – Вінниця» – всього 20 примірників, тож з самого моменту виходу ця марка є колекційною рідкістю. Більшість із них отримають музейні заклади та польські партнери. А примірник маркованого конверта попрямує прямо з церемонії до Кельце разом з листівкою, на якій відтворено художню аплікацію вихованців муніципального дитячого садка №34 м. Кельце. Ця та інші дитячі роботи, що нині зберігаються у фондах Музею Вінниці, прибули до нас наприкінці квітня 2022 року разом з черговою партією гуманітарної допомоги, яку зорганізували у польському місті-побратимі.

Як Кельце допомагає Вінниці

Ще з 2014 р. м. Кельце підтримувало вінничан, які захищали незалежність України на Сході та переселенців з Донеччини, Луганщини й Криму. З початку російської агресії польське місто-побратим передало до Вінниці понад 160 тонн гуманітарної допомоги. Це медичні прилади, перев’язувальні матеріали, медикаменти, продукти харчування, ліжка, матраци, спальні мішки, павербанки, акумулятори та багато іншого. До Вінниці доставили й чотири квадрокоптери DJI Mavic 3 високого класу.

В період з травня до середини серпня в Кельце організували чотири зміни в таборах відпочинку для близько 200 українських дітей, завдяки чому вони змогли відпочити від реальності війни. Біженцям з України, які постійно перебувають у Кельце, також надається турбота та підтримка.

30 серпня 2022 р. відбулася урочиста безкоштовна передача двох міських автобусів «Solaris Urbino 12» місту Вінниця. Автобуси вирушили до нас завдяки зусиллям мерії Кельце та місцевому транспортному підприємству MPK, яке якраз відзначає 15 років своєї діяльності. Також допомогла компанія Barlinek.

Нагадаємо, що в жовтні Офіс туризму Вінниці у співпраці з «Укрпоштою» випустив також ексклюзивну марку з «бойовим гусаком-льотчиком». Детальніше про це – за посиланням: https://vinnytsia.city/u-vinnytsi-prezentuvaly-eksklyuzyvnu-marku-z-bojovym-gusakom/

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Туризм

Ласкаво просимо до Вінниці! Міста, яке вміє дивувати та надихати на нові ідеї!