У Вінниці під час чистки зливової каналізації дістають ковдри та стільці

06 серпня 2021, 11:05 (Відредаговано 06 серпня 2021, 11:23)

У Вінниці оглядові колодязі міської зливової мережі чистять регулярно за графіком, а також після опадів та за необхідності. Під час таких робіт звідти дістають ковдри, іграшки, пляшки, одяг та навіть стільці. Ці знахідки та часті опади, які останнім часом випадають у надмірній кількості, неабияк впливають на роботу системи зливової каналізації міста.

У Вінниці, як і у всьому світі, вже відчутні кліматичні зміни. Як розповів начальник Вінницького обласного центру з гідрометеорології Юрій Власов, раніше для нашої місцевості були звичними затяжні дощі, опади випадали поступово, і земля встигала їх поглинати. «Тепер зросла кількість миттєвих та інтенсивних злив. Буває й таке, що за добу одразу випадає близько місячної норми опадів», – каже Юрій Власов.

Як результат – за дуже короткий час з'являється дуже багато води і зливові каналізації не завжди швидко можуть впоратись з її напливом. Щоб попередити такі явища, у Вінниці працюють над удосконаленням та модернізацією системи зливової каналізації.

Загалом у місті протяжність зливової мережі близько 30 кілометрів. Система на сьогодні має 320 зливоприймальних решіток та 150 оглядових колодязів. Для того, щоб вода встигала сходити у колодязі та не виникало підтоплень, комунальні служби міста постійно проводять очистку зливової каналізації.

«Під час таких робіт ми використовуємо спеціальне обладнання - каналопромивочну машину. Вона забезпечує якісну очистку каналізації , за один раз ця машина набирає 10 тон води для промивання», – каже начальник відділу утримання об'єктів благоустрою департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Вячеслав Хілінський.

Також Вячеслав Хілінський розповів, що під час очистки каналізації дістають з її колодязів багато непотребу. «Крім того, що вигортаємо безліч болота, яке потрапляє в зливову мережу із дощовою водою, дістаємо гори сміття - це різне ганчір'я, пакети, пляшки, іграшки, одяг , навіть бувають ковдри та стільці. Як воно туди потрапило, і хто викидає весь цей непотріб, залишається тільки здогадуватись», – розповів Хілінський.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради