У Вінниці на місці, де встановлять перший в Україні пам'ятник Любомиру Гузару, кладуть плитку та монтуватимуть освітлення

14 вересня 2021, 11:49

Поблизу храму Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ на вулиці Київській нещодавно розпочались підготовчі роботи до встановлення пам'ятника Блаженнішому Любомиру Гузару. Встановлення пам'ятника ініціювала Вінницька греко-католицька спільнота, яка й зібрала кошти для його виготовлення. А благоустрій біля постаменту роблять за кошти міського бюджету.

У парковій зоні поблизу храму Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ встановлять пам'ятник Любомиру Гузару. Любомир Гузар (1933 –2017) – український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (2001-2011). Він кілька разів відвідував Вінницю з пасторськими візитами.

Вінницька греко-католицька спільнота ініціювала встановлення пам'ятника Любомиру Гузару. Кошти на його виготовлення зібрала ця релігійна громада. Авторами пам'ятника стали два українських скульптори — Олесь Сидорук і Борис Крилов. Скульптура вже готова. Пам'ятник в повний зріст виготовили з бронзи. Любомир Гузар одягнений у камізельку поверх підрясника та опертий на палицю. Поряд із ним стоїть колона, на якій лежить митра та одяг.

А за кошти міського бюджету облаштовують територію. «На місці, де встановлять пам'ятник, ми виконуємо роботи з благоустрою. Закінчуємо класти плитку. Наразі вже влаштували закладні під опори для освітлення», – розповів директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради