У Вінниці майже на чверть зменшилась злочинність серед неповнолітніх

03 лютого 2022, 09:43

У Вінницькій міській територіальній громаді в 2021 році зменшилась кількість вчинених шахрайств. Також покращилась ефективність роботи з їх розкриття. Зменшилась й злочинність серед неповнолітніх – на 24,2 %. Про це йдеться у рішенні, яке ухвалив виконком міської ради «Про виконання Комплексної правоохоронної програми у 2021 році». Згодом його розглянуть на сесії міської ради.

У 2021 році, завдяки профілактичним заходам, працівникам Вінницького районного управління вдалося вдвічі покращити ефективність роботи з розкриття шахрайств. Так, у 2021 році зафіксовано близько 250 злочинів за фактами шахрайських дій, проти 470 кримінальних проваджень зареєстрованих у 2020 році. По 139 фактах особи встановлені і їм повідомлено про підозру.

Основна мета Національної поліції України – організація єдиного безпекового простору, де кожна людина почуватиме себе захищеною. Поліцейський офіцер громади – один з найбільших проєктів у поліції, який стартував ще у 2018 році. Цей проєкт повноцінно втілений на території Вінницької міської територіальної громади.

Завдяки виділеним коштам відповідно до «Комплексної правоохоронної програми на 2019-2021 роки», у 2021 році придбали легковий автомобіль для Поліцейського офіцера громади. https://cutt.ly/nOmPyjB Наступний акцент у роботі поліції - це ефективне реагування на факти домашнього насильства. Щоденно дві мобільні групи працюють на території обслуговування Вінницького районного управління поліції. Так, у 2021 році поліція отримала майже 850 заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства.

За статистикою, найбільше до поліції з повідомленнями про домашнє насильство зверталися жінки – 710. Від дітей надійшло 81 звернення. До адміністративної відповідальності за скоєння домашнього насильства притягнуто понад 565 осіб. Також винесено 439 термінових заборонених приписів стосовно кривдників.

На особливому контролі стоїть питання розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, які пов’язані з незаконним обігом зброї. Впродовж 2021 року виявлено 20 кримінальних правопорушень, пов`язаних з незаконним поводженням зі зброєю та вибуховими речовинами. За 2021 рік задокументовано 469 фактів незаконного обігу наркотичних засобів. Виявлено 236 фактів збуту наркотичної сировини. Важливим напрямком роботи поліцейських є профілактика дитячої та підліткової злочинності. Так, за 2021 рік кількість кримінальних правопорушень, скоєних неповнолітніми, зменшилася на 24,2%.

Теми

Пов'язані новини

Усі новини