У Вінниці біля першого у світі пам’ятника Любомиру Гузару планують створити сквер на його честь

08 жовтня 2021, 20:08

Напередодні освячення та відкриття у Вінниці пам’ятника Блаженнішому Любомиру Гузару міський голова Сергій Моргунов зустрівся з представниками Української греко-католицької церкви: Блаженнішим Святославом Шевчуком - Главою УГКЦ, Йосипом Міляном - єпископом-помічником Київської архієпархії УГКЦ та Григорієм Рогацьким – настоятелем храму Покрови Пресвятої Богородиці міста Вінниці.

Під час зустрічі Блаженніший Святослав Шевчук, предстоятель Української греко-католицької церкви, верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський подякував керівникам міста та області за те, що підтримали такий проєкт - встановлення першого в Україні пам’ятника Блаженнішому Любомиру Гузару.

«Ми прийшли до вас з нагоди дуже знаменної події – відкриваємо перший в історії пам’ятник Блаженнішому Любомиру Гузару. Тому хочу подякувати вам та громаді Вінниці і висловити свою повагу за те, що сприяли у реалізації нашої ідеї. За те, що справді ми можемо вшанувати великого українця і патріота. У Вінниці був тиждень Блаженнішого Любомира Гузара. Проходили культурні, інтелектуальні, мистецькі заходи. Я думаю, що ми ще не раз до вас завітаємо і гарні ідеї разом зможемо втілити в життя», - зазначив Блаженніший Святослав Шевчук.

Міський голова зауважив, що саме завдяки ініціативі релігійної громади з’явився перший у світі пам’ятник Блаженнішому Любомиру Гузару. На його думку, це місце користуватиметься популярністю серед вінничан та гостей міста. Тож під час зустрічі обговорили можливість створення скверу на честь Любомира Гузара. Тим більше греко-католицька громада пропонувала назвати ім’ям Блаженнішого Любомира вулицю чи площу у місті.

«Ми завжди готові підтримати гарні ідеї вінничан. І я за те, щоб облаштувати поруч з пам’ятником Любомиру Гузару сквер на його честь – впорядкувати прилеглу територію, де можна буде присісти, подумати, перепочити, подалі від міської метушні. Це буде своєрідним продовженням нашого спільного проєкту, і важливо, що релігійна громада готова відповідально до цього поставитися і допомагати доглядати за сквером», - каже міський голова Сергій Моргунов.

Предстоятель Української греко-католицької церкви розповів, що мають ще одну гарну ідею - у рамках скверу створити «Алею думок». Очільник Вінниці Сергій Моргунов підтримав таку ініціативу. Головне – спільно визначити концепцію майбутнього простору.

Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий зазначив, що Вінниця завжди була і залишається першопрохідцем у багатьох гарних справах.

«Взагалі Вінниця і Вінниччина багатоконфесійні, але всі знаходять між собою лад. І зовсім не дивно, що перший пам’ятник не тільки в Україні, а й світі Блаженнішому Любомиру Гузару з’явився у Вінниці. І сподіваюся, що це буде гарний початок для України», - сказав Вячеслав Соколовий.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Ще новини за темами «Громадська участь»

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Конкурс "Бюджет шкільних проектів"

Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці

Геопортал Вінниці

У сервісі можна залишити звернення щодо різних питань життєдіяльності міста