У дворах вінницьких багатоповерхівок висадять 800 дерев

28 жовтня 2021, 09:57 (Відредаговано 28 жовтня 2021, 10:54)

У Вінницькій міській територіальній громаді триває традиційна осіння висадка дерев. Нині озеленюють прибудинкові території багатоповерхівок. Цьогоріч 800 нових саджанців висадять у 180 дворах багатоквартирних будинків.

На прибудинкових територіях багатоповерхівок висаджують липи, клени, платани та робінії.

«Наразі висадили 200 дерев з 800 запланованих. Саджанцям уже більше трьох років. Ці види дерев характерні для нашого клімату, вони мають гарну крону і добре приживаються. Їх висота сягає від 2,5 м. Діаметр стовбура – від 5 см. При висадці ми дивимось, щоб коренева система дерева була в земляному комі, тоді воно краще приживається. Обов’язково після того, як дерево посадили, його підв’язуємо», - розповів начальник відділу поточного утримання будинків та прибудинкових територій департаменту житлового господарства міської ради Павло Кедись.

Молоді дерева у дворах вінницьких висоток планують висадити до кінця листопада.

Наразі активно озеленюють не лише прибудинкові території, а й вулиці міста. До прикладу, на вулиці Пирогова вже висадили 50 кленів. Також вже завершили висаджувати молоді дерева на вулиці Данила Нечая, де проводилась комплексна реконструкція магістралі – тут з’явилось більше 80-ти кленів. Загалом на вулицях міста в цьому році заплановано висадити 150 саджанців.

Варто зазначити, що за результатами щорічного всеукраїнського муніципального опитування, яке цьогоріч проводив Міжнародний республіканський інститут (IRI), Вінниця є лідером серед українських міст з облаштування дворів та прибудинкових територій багатоповерхівок та зі збереження екології і навколишнього середовища.

Озеленення міста та екологічно чисте середовище – це один із пріоритетів, прописаних в Стратегії розвитку «Вінниця 3.0». Місто запроваджує передові практики перетворення міського простору у зелене місто.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Єдиний Рахунок у місті Вінниці

Проєкт «Єдиний Рахунок» покликаний виконувати функції єдиного розрахункового центру, який консолідує нарахування, прийом та обробку платежів за житлово-комунальні послуги

Калькулятор субсидії

Онлайн розрахунок житлово-комунальної субсидії

Реєстр зборів співвласників будинків

Оприлюднення результативних частин протоколів рішень, які прийняті зборами співвласників багатоквартирних будинків

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради