У дворах вінницьких багатоповерхівок висадять 800 дерев

28 жовтня 2021, 09:57 (Відредаговано 28 жовтня 2021, 10:54)

У Вінницькій міській територіальній громаді триває традиційна осіння висадка дерев. Нині озеленюють прибудинкові території багатоповерхівок. Цьогоріч 800 нових саджанців висадять у 180 дворах багатоквартирних будинків.

На прибудинкових територіях багатоповерхівок висаджують липи, клени, платани та робінії.

«Наразі висадили 200 дерев з 800 запланованих. Саджанцям уже більше трьох років. Ці види дерев характерні для нашого клімату, вони мають гарну крону і добре приживаються. Їх висота сягає від 2,5 м. Діаметр стовбура – від 5 см. При висадці ми дивимось, щоб коренева система дерева була в земляному комі, тоді воно краще приживається. Обов’язково після того, як дерево посадили, його підв’язуємо», - розповів начальник відділу поточного утримання будинків та прибудинкових територій департаменту житлового господарства міської ради Павло Кедись.

Молоді дерева у дворах вінницьких висоток планують висадити до кінця листопада.

Наразі активно озеленюють не лише прибудинкові території, а й вулиці міста. До прикладу, на вулиці Пирогова вже висадили 50 кленів. Також вже завершили висаджувати молоді дерева на вулиці Данила Нечая, де проводилась комплексна реконструкція магістралі – тут з’явилось більше 80-ти кленів. Загалом на вулицях міста в цьому році заплановано висадити 150 саджанців.

Варто зазначити, що за результатами щорічного всеукраїнського муніципального опитування, яке цьогоріч проводив Міжнародний республіканський інститут (IRI), Вінниця є лідером серед українських міст з облаштування дворів та прибудинкових територій багатоповерхівок та зі збереження екології і навколишнього середовища.

Озеленення міста та екологічно чисте середовище – це один із пріоритетів, прописаних в Стратегії розвитку «Вінниця 3.0». Місто запроваджує передові практики перетворення міського простору у зелене місто.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Єдиний Рахунок у місті Вінниці

Проєкт «Єдиний Рахунок» покликаний виконувати функції єдиного розрахункового центру, який консолідує нарахування, прийом та обробку платежів за житлово-комунальні послуги

Екологія

Екологічна веб-сторінка на офіційному сайті Вінницької міської ради

Калькулятор субсидії

Онлайн розрахунок житлово-комунальної субсидії

Реєстр зборів співвласників будинків

Оприлюднення результативних частин протоколів рішень, які прийняті зборами співвласників багатоквартирних будинків