Цьогоріч у Вінниці розпочнеться реставрація пам’ятки архітектури – Будинку Длуголенцького

24 січня 2022, 10:17

У Вінниці цьогоріч розпочнеться реставрація унікальної будівлі - Будинку Длуголенцького. Це пам’ятка архітектури початку XX століття. Зараз тут розташована дитяча художня школа. В Будинку планують відреставрувати фасад та дах, оновити архітектурні деталі та провести внутрішні роботи. Також у рамках комплексного рішення впорядкують прилеглу територію з відновленням декоративної огорожі. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці розповів міський голова Сергій Моргунов.

Основа будинку була зведена ще наприкінці позаминулого століття. А у 1909 році добудували фасадну та дворову частини – з характерною асиметрією і неповторністю ліній. Одне з вікон нагадує корму корабля, а паркан був виконаний у вигляді набігаючої хвилі. Мабуть, через це будинок і «обріс» легендами на морську тематику, і навіть прижилась назва «особняк капітана Длуголенцького».

Насправді, зазначають історики, власник будинку Любомир Длуголенцький ніколи не був капітаном. Адвокат за фахом, він кілька разів обирався гласним (депутатом) міської думи, очолював банківську філію. А впродовж 1918-1919 рр. представляв Нідерландське консульство у Вінниці. Саме у цій садибі і розміщувалась дипломатична установа. Після захоплення Вінниці більшовиками, тут у 1920–1924 роках вже містився штаб корпусу Червоного козацтва. А художня школа «оселилась» у приміщенні з 1966 року.

«Будинок Длуголенцького - яскравий приклад варіацій архітектурного стилю модерн. На жаль, оздоблення під «шубу», яке практикувалось за радянських часів, знівечило автентичний образ фасаду. Але під шубою залишилась оригінальна лицьова кладка з червоної цегли та штукатурний декор з квітковими орнаментами, - каже міський голова Сергій Моргунов. - Важливо, що були проведені необхідні наукові дослідження з аналізом архівних даних, які зафіксували втрачені частини пам’ятки, передбачена технологія відновлення збережених елементів».

Очільник міста додав, що цього року мають приступити до першого етапу проєкту – реставрації фасадів та даху. Наступним етапом будуть внутрішні роботи. За історичними матеріалами оновлять архітектурні деталі - навіси, ґанки, віконні та дверні блоки, ліпнину інтер’єрів. Також у рамках комплексного рішення впорядкують прилеглу територію з відновленням декоративної огорожі.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Геопортал Вінниці

У сервісі можна залишити звернення щодо різних питань життєдіяльності міста

Будівництво. Бланки

Бланки для заповнення паперових документів для отримання права на виконання будівельних робіт та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів