Цього року вінничани зможуть голосувати за проєкти в рамках конкурсу «Бюджет громадських ініціатив» через пост-термінали

15 вересня 2021, 12:28 (Відредаговано 15 вересня 2021, 12:48)

Днями в онлайн-режимі, відбулося друге засідання Експертної групи конкурсу «Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської територіальної громади». Представники виконавчих органів міської ради та громадськості додатково розглянули оцінки по чотирьох проєктах та визначилися з тими, які цього року братимуть участь у голосуванні. Також, повідомили як вінничани зможуть підтримати той, чи інший проєкт у новий спосіб. Зокрема: у пунктах голосування – це у Прозорих офісах та бібліотеках, будуть розміщені пост-термінали, за допомогою, яких мешканці громади, що мають персональну картку вінничанина зможуть підтримати проєкти, які їм сподобалися.

Наприкінці серпня, під час засідання Експертної групи, були розглянуті 63 проєкти, з яких 47 ініціатив отримали позитивні оцінки та винесені на голосування. По двох проєктах було надано доручення доопрацювати їх оцінки.

За результатами остаточного засідання Експертної групи конкурсу, яке відбулося 14 вересня, з доопрацьованих проєктів: один залишився з позитивної оцінкою, яку і отримав попередньо, лише змінено низку робіт, а інший - перевищує обсяг фінансування великих проєктів і не може бути допущений до голосування. Ще один проєкт, за зверненням авторки, був переглянутий і доопрацьований, отримав позитивну оцінку та включений до переліку проєктів, які виносяться для участі в голосуванні.

«Хочу подякувати вінничанам, які активно долучаються до конкурсу «Бюджет громадських ініціатив» та змінюють Вінницю на краще. Сподіваюся, що цьогоріч, активність вінничан під час голосування буде вищою. Як результат, після остаточного засідання Експертної групи, з урахуванням розглянутих оцінок проєктів «Бюджету громадських ініціатив» на голосування виноситься 48 проєктів: 32 великих та 16 малих. На території міста Вінниці: 25 великих та 11 малих, а на території старостинських округів: 7 – великих та 5 – малих. Голосування за проєкти триватиме протягом 15 днів з 1 по 15 жовтня. Упродовж вересня автори самостійно організовують інформаційні заходи з метою роз’яснення переваг своїх ініціатив», - сказав заступник міського голови Андрій Очеретний.

Охочі можуть проголосувати за чотири різні проєкти - два великих та два малих.

Цього року, вінничани зможуть підтримати проєкти в пунктах голосування - у Прозорих офісах та бібліотеках територіальної громади, під час відвідування яких, потрібно дотримуватися усіх санітарно-епідемічних правил. Проголосувати можна також через всеукраїнську платформу Е-Dем «Громадський бюджет-Вінниця».

Для залучення більшої кількості містян, які бажають взяти участь в голосуванні, департаментом інформаційних технологій міської ради спільно з КП «Вінницякартсервіс» розроблена процедура, за допомогою якої кожен мешканець Вінницької міської ТГ може проголосувати за проєкти, використавши персональну картку вінничанина.

«Ми на усіх локаціях поставимо пост-термінали. Вже розробили програмне забезпечення. Проголосувати за той чи інший проєкт досить просто. Потрібно обрати проєкт, який ви хочете підтримати і прикласти до термінала картку вінничанина. Таким чином голос буде зараховано, інформацію будемо передавати відповідно до усіх протоколів. Картка спростить процедуру голосування», - додала директорка КП «Вінницякартсервіс» Катерина Бабіна.

Довідка: У голосуванні за проєкти мають право брати участь мешканці ВМТГ віком від 16 років, тобто особи, які на законних підставах постійно чи тимчасово проживають, володіють нерухомим майном, працюють на території міста, приєднаних територій, здійснюють іншу діяльність, пов’язану зі сплатою податків до бюджету ВМТГ.

Теми

Департамент правової політики та якості

Контакти:
(0432) 59-50-42
law@vmr.gov.ua

Ще новини за темами «Громадська участь»

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Конкурс "Бюджет шкільних проектів"

Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці

Бюджет громадських ініціатив

Бюджет громадських ініціатив - це інструмент активних громадян для покращення Вінницької міської територіальної громади