Сергій Моргунов вручив учаснику війни в Афганістані сертифікат на придбання автомобіля

15 лютого 2022, 13:06

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, яке в Україні відзначають 15 лютого, міський голова Сергій Моргунов вручив 13 воїнам-афганцям грамоти та грошові премії. А учасник бойових дій Віктор Мороз отримав сертифікат на придбання автомобіля. З 2014-го року за кошти Вінницької міської територіальної громади для інвалідів війни – учасників бойових дій в Афганістані придбали дев’ять автомобілів, цьогорічна автівка вже десята.

Традиційно така матеріальна допомога для придбання легкового автомобіля надається щороку. Допомогу отримують за поданням Спілки учасників бойових дій в Афганістані міста Вінниці.

«Щороку ми вручаємо сертифікати на придбання автомобіля воїнам-афганцям та учасникам АТО/ООС. Цю традицію започаткував ще Володимир Гройсман, коли був міським головою. З початку дії програми з бюджету Вінницької громади виділили кошти на 17 автомобілів. 10 автівок придбали для воїнів-афганців і 7 - для учасників АТО/ООС. Ми і далі будемо продовжувати цю традицію. Я вважаю, що ми повинні допомагати всім тим людям, які захищали і захищають нашу країну. Наші українці гинули в незрозумілій війні. Ми завжди повинні пам’ятати про їх подвиг», - каже міський голова Сергій Моргунов.

Цього року сертифікат на придбання авто отримав учасник бойових дій в Афганістані Віктор Мороз. Чоловік має інвалідність 2 групи внаслідок війни. Отримав поранення при виконанні службових обов’язків під час бойових дій, що призвели до тимчасової втрати працездатності. Віктор Мороз - активний член Спілки учасників бойових дій в Афганістані міста Вінниці. Нагороджений орденом «Червоної зірки» та медаллю «За відвагу». На автомобіль чоловік чекав 17 років.

«У 18 років я потрапив в Афганістан. Служив у місті Бараки-Барак. Був кулеметником. Через півтора року служби потрапив в засаду та отримав поранення, - каже Віктор Мороз. - Я 17 років стояв на черзі на автомобіль. Машину ще не обрав, придивляюся. Вдячний за підтримку міській владі. Приємно, що не забувають про воїнів-афганців».

Довідка:

З бюджету Вінницької міської територіальної громади щорічно виділяють кошти для придбання легкових автомобілів жителям громади, які є особами з інвалідністю внаслідок війни – учасникам бойових дій в Афганістані до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав (до 15 лютого) та з 2016 року - особам з інвалідністю внаслідок війни – учасникам бойових дій в зоні АТО/ООС до Дня захисників і захисниць України (до 14 жовтня).

Впродовж 2014-2021 років за кошти Вінницької громади придбали 16 легкових автомобілів на загальну суму 4,5 млн грн. 9 автомобілів – учасникам бойових дій в Афганістані та 7 - учасникам бойових дій в АТО/ООС. У 2022 році це уже десята автівка для воїнів-афганців.

Cтаном на 01.02.2022 року на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 596 ветеранів війни в Афганістані. Зокрема, 170 людей з інвалідністю внаслідок війни, 407 учасників бойових дій та 19 членів сімей загиблих і померлих воїнів.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його