Сергій Моргунов: «Вінниця матиме десять електробусів»

28 січня 2022, 12:45

Для Вінниці планують закупити 10 сучасних комфортабельних низькопідлогових електробусів. Сьогодні, 28 січня, депутати Вінницької міської ради підтримали рішення дозволити КП «Вінницька транспортна компанія» отримати кредит в АБ «УКРГАЗБАНК», щоб виконати умови державної програми, за якою 30% фінансування від загального обсягу проєкту по електробусах має забезпечити громада. Реалізація цього проєкту дозволить збільшити частку екологічного громадського транспорту, який обслуговує вінницьку громаду, що є одним з пріоритетів Стратегії «Вінниця 3.0».

Оновлення автобусного парку - актуальне питання для Вінницької громади, враховуючи розширення її меж та необхідність покращення транспортного сполучення з приєднаними територіями. Це дозволить підвищити якість і комфорт перевезень та врахувати при цьому екологічну складову. Десять електробусів буде закуплено по державній програмі у рамках Кіотського протоколу, яка фінансується за рахунок зелених інвестицій. Це мають бути комфортабельні низькопідлогові електробуси, великогабаритні – завдовжки 12 м, місткістю – не менше 75 пасажирів.

«Ми продовжуємо поповнювати муніципальний автопарк екологічними видами транспорту. В минулому році купили десять автобусів на газу. А ця програма стосується нашої участі у рамках Кіотського протоколу з придбання десяти електробусів, трьох пантографних станцій швидкої зарядки та п’яти пристроїв для уповільненої зарядки. Вимогою є те, що 30% ресурсів повинні забезпечити транспортна компанія або муніципалітет. Загальна вартість цього проєкту – 212 мільйонів гривень. На сьогодні тендер вже розпочатий. Маємо надію, що вже, можливо, у серпні-вересні, Вінниця матиме ще плюс десять електробусів», – каже Сергій Моргунов.

Попередньо загальний бюджет проєкту – 212,6 млн. грн. Внесок громади має становити 30%, це не більше 70 млн грн. Решта – по лінії держави. Минулого року депутати рішенням сесії дали старт цьому проєкту, супроводженням якого з боку міської ради займається Вінницька транспортна компанія. Сьогоднішнім рішенням сесії КП «ВТК» отримало дозвіл на залучення кредитного ресурсу в державному банку «УКРГАЗБАНК». Термін кредитування – до 5 років. Процентна ставка складатиме 10,5% річних – це найнижча ставка, яка була запропонована державними банками по цьому проєкту. Наразі триває тендерна процедура на придбання електробусів. 26 січня завершився строк подачі пропозицій, початок торгів запланований на початок березня. Згідно з умовами тендеру, постачання транспорту передбачено з липня по жовтень 2022 року.

Також цього року буде продовжена робота по екологізації муніципального транспорту ще у двох напрямах: йдеться про виготовлення силами КП «ВТК» 7 тролейбусів VinLine та отримання першої партії цюріхських трамваїв «Tram2000».

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Транспорт та міська мобільність

Інформаційна веб-сторінка щодо розвитку транспортної інфраструктури, міського пасажирського транспорту та зв'язку