Сергій Моргунов: «Відкриваємо уже третій новий тролейбусний маршрут в цьому році»

22 грудня 2021, 14:29

Сьогодні, 22 грудня, у Вінницькій міській територіальній громаді почав курсувати новий тролейбусний маршрут №14А «Залізничний вокзал – Юзвинська – Вишенька», на якому працюватимуть 2 тролейбуси «VinLine» з автономним ходом. Міський голова Сергій Моргунов проїхався цим маршрутом та поспілкувався з вінничанами.

Тролейбус «VinLine» на маршруті №14А «Залізничний вокзал – Юзвинська – Вишенька» без контактної мережі проїжджатиме 7,2 км в одному напрямку (в обидві сторони 14,4 км). Інтервал руху 67 хв.

Міський голова Сергій Моргунов зазначає, що випуск на лінію тролейбусів «VinLine», які збирають майстри тролейбусного депо Вінницької транспортної компанії, вирішує питання мобільності і зменшує навантаження на контактну мережу. Розвиток громадського транспорту є одним з пріоритетів Стратегії 3.0, адже йдеться про покращення доступності та якості послуг вінничанам.

«Ми мали дуже багато звернень від вінничан щодо запуску такого маршруту. Три роки тому ми планували збудувати тролейбусну лінію, так як це зробили на вулиці Ватутіна. Але завдяки ідеї нашої транспортної компанії, - збирати тролейбуси на автономному ході, - ми зекономили бюджет громади, і одночасно оновили рухомий склад наших тролейбусів ЗУ4. Їх у нашому парку ще 105 одиниць, - каже Сергій Моргунов. – Наше завдання – чути вінничан, і де це можливо, запроваджувати нові маршрути: і тролейбусні, і автобусні. Сьогодні відкриваємо уже третій новий тролейбусний маршрут в цьому році. Нагадаю, що ми зараз в процесі проведення тендерних процедур на закупівлю електроавтобусів, де теж будемо розглядати певну маршрутну мережу. Це дасть можливість покращити громадський транспорт та забезпечити комфортність і екологічність. Тому що наш пріоритет в Стратегії 3.0 в частині громадського транспорту - екологічність. Цьогоріч ми придбали 10 автобусів на газу Otokar. Тож в такому напрямку будемо рухатися далі».

Очільник громади розповів, що частина нового маршруту без контактної мережі буде пролягати через вул. Юзвинську та Барське шосе до кінцевої зупинки тролейбусу на Вишеньці, де люди зможуть пересісти на будь-який транспорт, щоб дістатись на Хмельницьке шосе до Західного автовокзалу або в сторону центру міста. Крім того, буде зручно дітям, які навчаються в школах №34, 35, 18 і 25 - добиратись до школи. Так само і студентам ВНТУ або аграрного університету, ПТУ №19.

Вінничанка Тетяна Колодійчук впевнена, що такий маршрут дуже потрібний. «Раніше відпускати своїх дітей самостійно їхати на Вишеньку боялась. Але як з’явився зручний маршрут, можна буде їм і на секції ходити, і їхати гуляти в різні куточки міста», - каже пані Тетяна.

Директор департаменту енергетики, транспорту та зв’язку міської ради **Михайло Варламов **зазначив, що в наступному році працюватимуть над тим, аби збільшити кількість тролейбусів на цьому маршруті. Нагадаємо, що тролейбуси «VinLine» створюють на базі Вінницької транспортної компанії.

«Цьогоріч працівники компанії виготовили 8 тролейбусів. А загалом за 2020-2021 роки зібрали 10 тролейбусів з автономним ходом. На наступний рік плануємо виготовити 7 тролейбусів, 2 з яких будуть на автономному ході. Ми зараз зробили таку комплектацію тролейбусів, яка задовольняє нас по обслуговуванню, а пасажирів - по комфорту. Реалізація цього проєкту дозволяє покращити сполучення з віддаленими районами та приєднаними територіями», - говорить генеральний директор КП «Вінницька транспортна компанія» Михайло Луценко.

Те, що система громадського транспорту Вінниці є найкращою в Україні, підтверджує оцінка мешканців відповідно до щорічного Всеукраїнського муніципального опитування, яке проводив Міжнародний республіканський інститут (IRI) за сприяння USAID. 74% вінничан позитивно оцінюють розвиток транспортної інфраструктури у громаді.

Довідка:

У Вінниці триває робота над розвитком мережі муніципального транспорту, зокрема на територіях приєднаних громад та віддалених мікрорайонів міста.

В 2020 році було відкрито маршрут №12А «Гніванське шосе – Немирівське шосе» від зупинки «Вул. Юзвинська» до зупинки «Завод холодильного обладнання» (2 од.) По вул. Немирівське шосе частина маршруту без контактної мережі має протяжність 2,2 км, по вул. Гніванське шосе – 1,1 км. Загальна протяжність маршруту на автономному ході тролейбуса складає 6,6 км.

В жовтні 2021 року маршрут №12А було продовжено до повороту на с. Писарівку – на 3,9 км в одну сторону (на маршруті працює 4 тролейбуси). Загальна протяжність маршруту на автономному ході складає 14,4 км.

А в червні цього року було відкрито маршрут – №15А «Вишенька – ВПЗ» через вулиці Батозька та Липовецька (2 одиниці тролейбусів). По вул. Батозька та Липовецька маршрут без контактної мережі протяжністю 2,3 км. Загальна протяжність маршруту на автономному ході складає 4,6 км.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Транспорт та міська мобільність

Інформаційна веб-сторінка щодо розвитку транспортної інфраструктури, міського пасажирського транспорту та зв'язку