Сергій Моргунов: У Вінниці з’явився ще один міжнародний партнер - німецьке місто Карлсруе

30 вересня 2022, 14:15 (Відредаговано 30 вересня 2022, 14:41)

Повномасштабна війна показала справжню солідарність та готовність допомогти Україні та нашому місту з боку багатьох європейських країн. Це пожвавило комунікацію та міжнародну співпрацю Вінниці з муніципалітетами та громадами країн ЄС. Так, на сесії міської ради було прийнято рішення про розвиток міжнародної співпраці з містом Карлсруе (Німеччина). Також партнерські стосунки згодом будуть задокументовані в Угоді про побратимство між Вінницькою міською територіальною громадою та містом Карлсруе.

Комунікація між обома містами розпочалась з ініціативи представників муніципалітету німецького міста Карлсруе, які виявили бажання налагодити побратимські зв’язки з Вінницькою міською територіальною громадою. Такі дружні відносини сприятимуть розвитку нашої громади та громади міста Карлсруе у двосторонньому порядку. Серед іншого, йдеться про підвищення комфортності міського простору та соціально-економічного клімату в обох громадах.

«Стратегія розвитку німецького міста Карлсруе і наша Стратегія мають схожі цілі та напрямки роботи. Вони готові поділитися з нами кращими практиками просторового розвитку та архітектурного планування, транспортної мережі та мобільності, питаннями, пов'язаними з екологією і «зеленою економікою», - говорить міський голова Сергій Моргунов.

Потенційно бізнес обох громад може співпрацювати у сфері ІТ, харчовій галузі, відновній енергетиці. Відправною точкою партнерства теж можуть стати культурні та освітні обміни.

Першим таким кроком буде налагодження партнерства у освітній галузі – студентські обміни: вінницькі студенти та молоді фахівці зможуть стажуватися за програмою обміну в Карлсруе. Це рішення було прийняте на першій онлайн-зустрічі між міськими головами Сергієм Моргуновим та Франком Ментрупом.

Така взаємодія дозволить покращити якість муніципального управління в нашому місті та допоможе протистояти наслідкам війни.

«Налагодження побратимських відносин з Карлсруе є важливою подією для нашого міста. У питаннях міського розвитку ми орієнтуємося і впроваджуємо саме німецькі підходи та принципи, які є найбільш ефективними та сталими. Тому побратимство з Карлсруе відкриє для нас ще більше можливостей залучати і адаптувати кращі практики», - говорить директор КП «Інститут розвитку міст» Назар Коваленко.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Програми міської ради

Програми розвитку Вінницької міської територіальної громади

Доступ до публічної інформації

Забезпечення права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію