Сергій Моргунов: «Тестуємо перший в Україні проекційний пішохідний перехід»

12 жовтня 2021, 08:47

У Вінниці влаштували проекційний пішохідний перехід на вул. Магістратській біля одного з входів у Центральний парк, де інтенсивний трафік. Інновація покликана підвищити рівень безпеки руху. Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив міський голова Сергій Моргунов.

«Світлова проекція додатково дублює «зебру». У результаті перехід стає більш помітним у темний час доби або у негоду. Підсвічування вмикається при наближенні пішохода завдяки детекторам руху. Таку світлову розмітку видно з відстані 150 м. І водії можуть завчасно зреагувати», – зазначив Сергій Моргунов.

Зображення «наноситься» на існуючу «зебру» за допомогою двох LED-проекторів потужністю 200 Вт, які надають змогу освітити 4 смуги руху. Самі проектори влаштовані на стійках освітлення переходу. Також встановлені два сенсори руху пішоходів. Робота обладнання синхронізується з вуличним освітленням.

«Ми не вперше у місті адаптуємо різні світові практики у сфері дорожньої безпеки. Радимось з експертами, щоб на дорогах ставало безпечніше. На Магістратській до встановлення проекційного переходу, наприклад, були влаштовані острівці безпеки та додаткове освітлення. Якщо технологія проекційного переходу виправдає себе, спробуємо й на інших ділянках», – каже міський голова.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини