Сергій Моргунов розповів, як у Вінниці реставрують пам'ятку архітектури «Будинок залізничників»

16 листопада 2021, 09:30

Пам'ятка архітектури «Житловий будинок залізничників», яка розташована на розі вулиці Замостянська та проспекту Коцюбинського, стала одним із об'єктів муніципальної програми реставрації. Ремонтні роботи вже почались. Мета реставрації – відновити красу фасаду із збереженням автентичності. Про це повідомив міський голова Сергій Моргунов на своїй сторінці у фейсбук.

Будинок №27 на вул. Замостянській цікавий не лише з погляду архітектури, але й історії. Раніше на цьому місці була церква, яку збудували у 1911 році за проектом архітектора Григорія Артинова. У радянські часи – у 20-х роках - храм реконструювали у кінотеатр. Але під час Другої світової будівлю було пошкоджено, коли у неї влучила авіаційна бомба.

Новий житловий будинок на розі теперішніх Замостянської та Коцюбинського звели в 1946-1947 роках – у еклектичній стилістиці з деталями у дусі історизму. Тут виділяли житло працівникам залізниці. Тож будівлю так і назвали – «Будинок залізничників». Сьогодні це пам'ятка архітектури місцевого значення і яскравий містобудівний акцент цієї території на Замості.

Реставраційні роботи проводитимуться із збереження автентичності пам'ятки архітектури.

«У рамках реставрації заплановано: замінити покрівлю, відреставрувати фасад та цоколь, відновити балкони, замінити прогнилі вікна у під'їздах, змонтувати зливову систему водовідведення, – каже Сергій Моргунов. – Громада має берегти свою історичну спадщину та інтегрувати її у сучасний контекст розвитку міста. Так, відреставрований «Будинок залізничників» може підсилити ефект від реалізації проекту «Вінницька миля», мета якого осучаснити проспект Коцюбинського і зробити його комфортним і привабливим для містян і туристів».

Наразі вже розпочали роботи з реставрації покрівлі будинку: замінили більше 250 м2 з влаштуванням металочерепиці.

Відзначимо, одним із заходів Стратегії розвитку громади до 2030 року – «Вінниця 3.0.» - є збереження й актуалізація архітектурних та археологічних об'єктів у рамках пріоритету «Пульсуюче місто».

Теми

Схожі сервіси

Усі сервіси

Єдиний Рахунок у місті Вінниці

Проєкт «Єдиний Рахунок» покликаний виконувати функції єдиного розрахункового центру, який консолідує нарахування, прийом та обробку платежів за житлово-комунальні послуги

Калькулятор субсидії

Онлайн розрахунок житлово-комунальної субсидії

Реєстр зборів співвласників будинків

Оприлюднення результативних частин протоколів рішень, які прийняті зборами співвласників багатоквартирних будинків

Будівництво. Бланки

Бланки для заповнення паперових документів для отримання права на виконання будівельних робіт та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів