Сергій Моргунов розповів, як у Вінниці реставрують пам'ятку архітектури «Будинок залізничників»

16 листопада 2021, 09:30

Пам'ятка архітектури «Житловий будинок залізничників», яка розташована на розі вулиці Замостянська та проспекту Коцюбинського, стала одним із об'єктів муніципальної програми реставрації. Ремонтні роботи вже почались. Мета реставрації – відновити красу фасаду із збереженням автентичності. Про це повідомив міський голова Сергій Моргунов на своїй сторінці у фейсбук.

Будинок №27 на вул. Замостянській цікавий не лише з погляду архітектури, але й історії. Раніше на цьому місці була церква, яку збудували у 1911 році за проектом архітектора Григорія Артинова. У радянські часи – у 20-х роках - храм реконструювали у кінотеатр. Але під час Другої світової будівлю було пошкоджено, коли у неї влучила авіаційна бомба.

Новий житловий будинок на розі теперішніх Замостянської та Коцюбинського звели в 1946-1947 роках – у еклектичній стилістиці з деталями у дусі історизму. Тут виділяли житло працівникам залізниці. Тож будівлю так і назвали – «Будинок залізничників». Сьогодні це пам'ятка архітектури місцевого значення і яскравий містобудівний акцент цієї території на Замості.

Реставраційні роботи проводитимуться із збереження автентичності пам'ятки архітектури.

«У рамках реставрації заплановано: замінити покрівлю, відреставрувати фасад та цоколь, відновити балкони, замінити прогнилі вікна у під'їздах, змонтувати зливову систему водовідведення, – каже Сергій Моргунов. – Громада має берегти свою історичну спадщину та інтегрувати її у сучасний контекст розвитку міста. Так, відреставрований «Будинок залізничників» може підсилити ефект від реалізації проекту «Вінницька миля», мета якого осучаснити проспект Коцюбинського і зробити його комфортним і привабливим для містян і туристів».

Наразі вже розпочали роботи з реставрації покрівлі будинку: замінили більше 250 м2 з влаштуванням металочерепиці.

Відзначимо, одним із заходів Стратегії розвитку громади до 2030 року – «Вінниця 3.0.» - є збереження й актуалізація архітектурних та археологічних об'єктів у рамках пріоритету «Пульсуюче місто».

Теми

Схожі сервіси

Усі сервіси

Єдиний Рахунок у місті Вінниці

Проєкт «Єдиний Рахунок» покликаний виконувати функції єдиного розрахункового центру, який консолідує нарахування, прийом та обробку платежів за житлово-комунальні послуги

Калькулятор субсидії

Онлайн розрахунок житлово-комунальної субсидії

Реєстр зборів співвласників будинків

Оприлюднення результативних частин протоколів рішень, які прийняті зборами співвласників багатоквартирних будинків

Поточний ремонт житлового фонду

План поточного ремонту житлового фонду управлінськими компаніями