Сергій Моргунов розповів, як у Вінниці працюватимуть над розвитком якісного міського середовища у 2022 році

05 січня 2022, 11:05

Підсумок 2021 року у сфері забезпечення доступного та безпечного середовища – 15 оновлених дворів та нові майданчики для дозвілля дітей і занять фізкультурою. Такі плани поставили і на нинішній рік. Окрім того, мешканці Замостя отримають оновлений парк «Хімік». Важливий акцент – екологізація. Міський голова Сергій Моргунов розповів на своїй сторінці у фейсбук про реалізацію пріоритету №5 Стратегії 3.0. – «Доступне, безпечне та екологічно чисте середовище».

«Ми єдиний муніципалітет, який проводить очищення головної водної артерії громади. За рік викачали 153 тис. кубічних метрів намулу з дна Південного Бугу. У 2022 році плануємо приступити вже до другого етапу проєкту. Також продовжиться робота над інтеграцією 37 малих річок у міський простір, – каже Сергій Моргунов. – Парк екологічного муніципального транспорту плануємо поповнити за рахунок 10 електробусів, 7 «VinLine» та першої партії трамваїв «Tram2000» з Цюриха. А на вулицях міста і у дворах багатоповерхівок передбачено висадити не менше тисячі дерев».

У Вінниці продовжують розвивати зелену інфраструктуру громади. У 2021 році висадили 1428 молодих дерев. З приєднанням до Вінниці сусідніх сіл, загальна площа громади зросла більше ніж удвічі – переважно за рахунок земель сільськогосподарського призначення. В минулому році провели досить серйозну і масштабну роботу по аудиту сільськогосподарських земель. У результаті зібрали відомості по семи тисячах ділянок площею 11 тисяч га. Створили електронну карту на 700 полів площею 8 тисяч га.

У 2021 році облаштували нові простори у житлових кварталах громади. У спільному дворі багатоповерхівок на Порика та Космонавтів збудували майданчик з ігровою зоною та гімнастичним комплексом. А в мікрорайоні Можайка, на 1-му пров. Київському, встановили дитячий майданчик та тренажери. Комплексно оновили 15 прибудинкових територій багатоповерхівок, в тому числі з попередньою заміною зовнішніх мереж.

У 2022 році у Вінниці закінчать реконструкцію парку «Хімік» за підтримки GIZ, Урядів Німеччини та Швейцарії. Щодо озеленення, то у Вінницькій міській територіальній громаді планують висадити не менше 1000 дерев. Буде завершено І чергу очистки Південного Бугу та розпочнеться ІІ етап проєкту – від 29-ої школи у напрямку до центру міста, що загалом передбачає очищення ділянки русла 3,4 км.

Теми

Ще новини за темами «Міський транспорт», «Благоустрій», «Житлове господарство», «Екологія», «Спорт»

Схожі сервіси

Усі сервіси

Єдиний Рахунок у місті Вінниці

Проєкт «Єдиний Рахунок» покликаний виконувати функції єдиного розрахункового центру, який консолідує нарахування, прийом та обробку платежів за житлово-комунальні послуги

Калькулятор субсидії

Онлайн розрахунок житлово-комунальної субсидії

Реєстр зборів співвласників будинків

Оприлюднення результативних частин протоколів рішень, які прийняті зборами співвласників багатоквартирних будинків

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради