Сергій Моргунов: реконструкцію вулиці Батозької мають завершити до кінця 2022 року

18 листопада 2021, 15:20

У Вінниці розпочали капітально ремонтувати вулицю Батозьку. Роботи тут проводитимуть комплексно: перекладуть трамвайні колії за технологією оксамитового шляху, оновлять дорогу, тротуари, встановлять павільйони для зупинок громадського транспорту, влаштують велодоріжки та паркомісця. Отримає вулиця і нове LED-освітлення. Наразі будівельники влаштовують комунікації. Сьогодні, 18 листопада, з інспекцією об'єкт відвідав Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Проєкт реконструкції вулиці Батозької передбачає оновлення проїжджої частини - 6 536 м2, асфальтування тротуарів - 6 879 м2, реконструкцію трамвайних колій, влаштування велодоріжок та паркомісць. Відремонтують і інженерні мережі. Також у рамках проєкту встановлять 31 камеру відеоспостереження та 91 сучасний LED-світильник. На оновленому відрізку дороги з’являться і 2 нових павільйони для зупинок громадського транспорту. Після підготовки необхідної інфраструктури, візьмуться за озеленення. На вулиці планують висадити 160 дерев.

«Реалізація цього проєкту – це впровадження реновації всього Ближнього Замостя. Розпочалося все ще у 2018 році з вулиці Замостянської. Батозька у нас також була у планах давно. Сьогодні, враховуючи фінансові можливості, ми змогли підійти до масштабної комплексної реконструкції цієї вулиці. Фактично з минулого століття тут нічого такого не проводилось. Це буде зовсім інше рішення з точки зору просторової позиції. Тут будуть комфортні умови для всіх учасників руху», - розповів Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Реконструюють ділянку вулиці протяжністю 650 метрів. Наразі, як повідомив директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк, підготовчі роботи майже виконані: «Вже фактично проклали одну гілку мережі водогону, футляри для слабоструменевих мереж: відеонагляду, зовнішнього освітлення, мережі зв’язку, інтернет-провайдеру. Прокладені і високовольтні лінії».

Вулиця Батозька – це частина так званої лінії Корсо – головної просторової вісі розвитку міста. У прилеглому районі вже здійснюється нова забудова, що активізує життя на цій території. Реконструкція вулиці інтегрує район в структуру міста та сприятиме розвитку бізнесу.

«Що це дасть? Це дасть більш комфортні умови для мешканців всього мікрорайону Ближнього Замостя. Це покращить ділову активність в цьому мікрорайоні, у тому числі щодо однієї з головних торговельних артерій міста Вінниці, яким є проспект Коцюбинського. Для економіки міста, для просторового розвитку мікрорайону ці позитивні зміни з часом дадуть достатньо такий серйозний поштовх», - каже Сергій Моргунов.

Також очільник міста зазначив, що реалізація проєкту важлива і з погляду цілей Стратегії 3.0. Реконструкція вулиці Батозької враховує можливе будівництво шляхопроводу Янгеля–Ватутіна. Перехрестя вулиць Ак. Янгеля та Батозької вже на цьому етапі має створити основу для розвитку вулиці в сторону шляхопроводу. Міст стане важливим зв’язком району Тяжилів з центром міста. Також реконструкція вулиці Батозької пов’язана з проєктом «Вінницька миля», який передбачає комплексне перетворення проспекту Коцюбинського та створення сучасного транспортного вузла на Привокзальній площі.

«Наразі ми активно починаємо розробляти проєкт вантового мосту, аби звертатися до Уряду щодо фінансової підтримки. Також мною поставлено завдання на 2023 рік розпочати роботи по реконструкції Привокзальної площі при наявному ресурсі. Цей проєкт відпрацьований зі швейцарськими урбаністами. Далі поетапно будемо переходити до проспекту Коцюбинського, якщо будуть кошти. Тому що це достатньо серйозний масштабний проєкт, і ми сьогодні в пошуку різних консультацій на рівні Уряду і з міжнародними організаціями, такими як GIZ, щодо можливостей додаткового фінансування на масштабні проєкти», - заначив міський голова Сергій Моргунов.

Наразі реконструкцію вулиці Батозької проводять за рахунок коштів бюджету територіальної громади.

Зазначимо, темпи проведення модернізації інфраструктури у Вінниці позитивно оцінюють мешканці. За результатами щорічного Всеукраїнського муніципального опитування, яке провів цьогоріч Міжнародний республіканський інститут за сприяння USAID, щодо стану доріг, тротуарів, вуличного освітлення та транспортної інфраструктури – Вінниця отримала найвищі показники по країні.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради