Сергій Моргунов про оновлений спорткомплекс «Аква-Він»: «Ми тут переробляли фактично все»

07 грудня 2021, 15:15

Сьогодні, 7 грудня, у Вінниці відкрили перший муніципальний спорткомплекс з басейном «Аква-Він». Вихованці спортшкіл, а з січня і усі охочі, зможуть плавати у 25-метровому басейні та займатись тренуваннями зі стрибків у воду, адже тут єдині у Вінниці 3-метрові вишки. Також у спорткомплексі вінничани гратимуть у волейбол, баскетбол, гандбол та займатимуться єдиноборствами. Окрім тренувань, тут можна буде проводити змагання та загальноміські, регіональні і всеукраїнські спортивні заходи та події. У відкритті «Аква-Віну» взяли участь Прем'єр-міністр України 2016-2019 років Володимир Гройсман, міський голова Сергій Моргунов, голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий та голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.

Відкриття муніципального спорткомплексу «Аква-Він» співпало із відзначенням Дня місцевого самоврядування в Україні. І це символічно, адже початку реконструкції приміщення, яке стартувало у 2018-му році, передував довгий і складний процес вирішення юридичних та організаційних питань, пов'язаних з передачею будівлі у комунальну власність громади. Колишній СКА (Спорткомплекс Армії) перебував у віданні Міністерства оборони. У 2013-му році передачу СКА у власність територіальної громади міста ініціював тодішній міський голова Володимир Гройсман. Процес передачі тривав більше року і завершився восени 2014-го.

«Я дуже радий, що в місті нарешті з'явився такий спортивний комплекс. Він обладнаний за найновішими технологіями, тут задіяно багато нових рішень. Нагадаю, що спорткомплекс СКА був у жахливому стані, його хотіли просто довести до руйнації. Тепер будівлю модернізували та реконструювали. Ця робота зроблена якісно, і тут треба відзначати, що місто дуже динамічно розвивається під лідерством Сергія Моргунова: з'являються нові проєкти та об'єкти, – каже Володимир Гройсман. – І, оскільки сьогодні День місцевого самоврядування, я хочу підкреслити наскільки важливо, щоб вся країна розвивалась так, як сьогодні розвивається Вінниця».

Завдяки можливостям, які українські громади отримали в результаті фінансової децентралізації, три роки тому міська влада змогла розпочати масштабну реконструкцію будівлі. Із загальної вартості реконструкції об'єкту, - а це 81,8 млн грн, - 75% інвестицій (61,13 млн грн) було профінансовано з бюджету громади. 25% фінансування надійшло з державного бюджету. Крім того, за рахунок міського бюджету у 2021 році придбали матеріали та обладнання для облаштування спортивного комплексу на суму у 2,2 млн грн.

«В цілому місто витратило на цей проєкт близько 62 млн грн саме з бюджету територіальної громади. Спочатку ми мали надію, що сюди зайде польський інвестор, але у зв'язку з фінансовими труднощами цей проєкт не був реалізований, і ми розпочали реконструкцію своїми силами. Але за підтримки Уряду Володимира Гройсмана, на той час по програмі будівництва і реконструкції басейнів, фінансування у розмірі 8,2 млн сприяло початку такої повномасштабної реконструкції. Плюс 12,4 млн грн у 2021 році було направлено з Державного фонду регіонального розвитку, який в тому числі започаткував Володимир Гройсман, коли був Прем'єр-міністром. Це якраз говорить про те, що ці програми продовжуються далі, тому що для багатьох громад це серйозна підтримка, щоб вони могли реалізовувати різні інфраструктурні проєкти. Я хочу нагадати, що СКА був закритий ще у 2006 році. І поступово прийшов до аварійного стану. Ми тут переробляли фактично все. Роботи тут були зроблені дуже масштабні. Ми повинні в різних місцях створювати гарні локації, щоб якомога більше вінничан могли займатися фізкультурою і спортом» – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Вихованці муніципальних спортивних шкіл на заняттях зможуть користуватися усією інфраструктурою безкоштовно. У вільний від навчально-тренувальної роботи час зали будуть використовуватись на засадах самоокупності із лояльною ціновою політикою – займатись зможуть усі охочі. Також будуть передбачені окремі умови для пільгових категорій населення.

Комплекс буде передано на баланс міської дитячо-юнацької спортивної школи №3, яка займається розвитком волейболу, гандболу та велоспорту. З грудня у ній введено відділення плавання. На даний час у МДЮСШ №3 навчається 329 вихованців: діти шкільного віку і студенти до 23-х років. Вихованці МДЮСШ №3 зможуть займатись у спорткомплексі вже із грудня, усі охочі – з нового року.

В оновленому мультиспортивному центрі є басейн довжиною 25 метрів з 6 доріжками для плавання. В комплексі реконструювали дві 3-метрові та одну метрову вишки для стрибків у воду – наразі єдині у Вінниці. Зроблено балкон для глядачів на сто місць. Також у центрі є зал для ігрових видів спорту на 730 кв м, тут можна займатись волейболом, баскетболом, футзалом та гандболом. Є у спорткомплексі й зала «сухого плавання», зал для єдиноборств, атлетичний зал, кімнати для тренерів, фудкорт.

«Ми вважаємо, що потрібно розвивати цей гарний приклад співпраці місцевого та державного бюджетів. Ми завжди будемо підтримувати саме ці ініціативи, адже спорт – це сила і здоров'я», – зазначив голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов.

«Об'єкт, на якому ми знаходимося, я б назвав центром фізкультурно-спортивного розвитку. Дуже гарний та вірний шлях. По-господарськи, в свій час, міська рада віднеслась до об'єкту, який занепадав, а потім об'єднання зусиль місцевого і державного бюджетів дали той результат, який ми сьогодні бачимо. І тут можна займатись різними видами спорту», – поділився враженнями голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий.

Спортивний комплекс оснащений сучасним електронним таблом для всіх видів спорту, також електронне табло встановили і в басейні. У будівлі облаштовані зручності для маломобільних груп населення – створені умови для занять спортом для людей з інвалідністю: встановлені пандуси, вертикальний підіймач на 1-му поверсі, ліфт, облаштований мобільний підйомник для спуску у басейн, кімнати гігієни для людей з інвалідністю.

У рамках реконструкції також утеплили та оздобили фасад спортивного комплексу, замінили існуючу покрівлю та виконали роботи по її утепленню, підсилили несучі стіни. Також реконструювали системи електропостачання, опалення, водопостачання та водовідведення. Зробили благоустрій навколо спортивного комплексу, в тому числі автостоянку, велопарковку, влаштували вуличні меблі та зовнішнє освітлення.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його