Сергій Моргунов: «Працюємо, щоб збільшити кількість «пунктів незламності» у Вінниці до 150»

25 листопада 2022, 18:01 (Відредаговано 25 листопада 2022, 18:04)

У Вінниці вже працюють 86 «пунктів незламності» і місто продовжує активно працювати щодо розширення муніципальної мережі пунктів обігріву. Загалом планується створити щонайменше 150 таких локацій. Про це повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Сьогодні він спільно з начальником Вінницької обласної військової адміністрації Сергієм Борзовим та головою обласної Ради Вячеславом Соколовим відвідали такі пункти, облаштовані у міських школах №6 та №1.

Перші відвідувачі були вже учора, розповіли освітяни, які чергують у закладах. Здебільшого люди приходять підзарядити телефони та набрати гарячої води. Наразі приміщення оснащенні усім необхідним. Тут є генератори, обігрівачі, wi-fi, аптечки з ліками першої необхідності, запаси води і продуктів. Зокрема, у школі №6 розповіли, що одночасно у великій їдальні, де створили пункт незламності, можуть розмістися від 350 до 500 осіб.

«Ми готові приймати людей, але хотілось би звичайно, щоб у цьому не було потреби», – розповідає директорка КЗ «Вінницький ліцей» Наталія Тітова.

Муніципальну мережу пунктів обігріву почали створювати у серпні. Відповідне рішення тоді прийняли на засіданні Оперативного штабу з підготовки опалювального сезону під головуванням міського голови. Були визначені два напрями роботи – створення таких пунктів на базі муніципальних закладів та в укриттях багатоповерхівок.

Наразі такі пункти у Вінниці облаштували у школах, бібліотеках, підліткових клубах, великих спортивних школах, долучилися й 9 торговельний центрів, планується створити такі і у в клубах комунальних підприємств. Також мешканці близько 60 будинків на сьогодні мають генератори для своїх потреб, щоб створити пункти обігріву у підвальних приміщеннях, 25 із них вже запрацювали на вчорашній вечір, розповів Сергій Моргунов

«На сьогодні в реєстр занесено по м. Вінниця 86 «пунктів незламності» і ми й далі будемо розширювати цей перелік. Ми отримали поставки з Карлсруе – це десять мобільних пунктів, палаток ¬– комплектів, які будуть розміщені у різних районах міста з відповідним обладнання у тому числі з генераторами, плитами для приготування їжі, освітленням. Ми також опрацюємо питання надання інтернет-зв’язку через оптоволокно. Наше завдання сьогодні не менше 150 пунктів по м. Вінниця відкрити найближчим часом і з кожним днем ця кількість буде додаватися», – зазначив очільник громади.

У свою чергу начальник Вінницької військової адміністрації Сергій Борзов розповів, що в області створені і функціонують 213 «пунктів незламності».

А голова обласної Ради Вячеслав Соколовий відзначив, що зараз важливо об’єднувати зусилля та подякував громадам за спільну роботу.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Де знайти необхідне в разі блекауту

Де знайти пункти незламності, тепло, електрику, зв'язок, воду, ліки тощо в разі тривалої відсутності енергопостачання