С. Моргунов: «Приємно, що саме вінницька громада ініціювала створення пам'ятника Любомиру Гузару»

11 жовтня 2021, 12:37

Днями у Вінниці відкрили перший у світі пам'ятник Блаженнішому Любомиру Гузару. Його освячення та відкриття відбувалось за участі духовенства та віряни УГКЦ. А сьогодні, 11 жовтня, керівники міста та області поклали квіти до пам'ятника, щоб вшанувати пам'ять Любомира Гузара, який є об'єднуючою постаттю для всіх українців, людиною, яка зробила колосальний внесок у розвиток духовності і просвітництва.

У день освячення пам'ятника у храмі Покрови Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви пройшла Архиєрейська Літургія. Її очолив Блаженніший Святослав у співслужінні представників Синоду Єпископів та духовенства Київської Архиєпархії.

Відкриття першого в світі пам'ятника Блаженнішому Любомиру – значуща подія не лише в духовному житті вінницької громади, а й у світському.

Міський голова Сергій Моргунов розповів, що пам'ятник встановили за ініціативи громади греко-католицької церкви. «Приємно, що саме вінницька громада перша в Україні вийшла з такою ініціативою. Звичайно, Вінницька міська рада і я особисто підтримали цю ініціативу і одразу запитали, чим ми зможемо допомогти. Домовилися, що ми робимо благоустрій, а релігійна громада встановлює пам'ятник, – каже Сергій Моргунов. – Територія біля пам'ятника, на мою думку, має бути місцем для роздумів, спокою, для того, щоб в принципі зрозуміли, якою величною постаттю був Любомир Гузар. Я вважаю, що він був і є моральним авторитетом української нації. Він пройшов досить складний життєвий шлях. Його позиція багато в чому фактично визначала розвиток українського народу, української держави за часів незалежності, становлення і сприйняття суспільства в цілому, і релігії та церкви зокрема. Я думаю, що гуртування самої нації теж відбувалося не без участі Любомира Гузара. На мою думку, саме такі ініціативи важливі для того, щоб люди завжди пам'ятали свою історію і задумувалися над тим, який наш шлях в майбутньому».

«Встановлення цього пам'ятника – дуже важлива подія, адже у вінницькій громаді значною мірою присутні греко-католицькі віряни, і сама постать патріарха Любомира Гузара була непересічною для історії нашої держави. Я вважаю, що вона потрібна саме в цей час, коли нам не вистачає добра, любові. Патріарх ніколи нікому не наказував, але вів за собою тисячі людей шляхом віри та добра», – говорить голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов.

Також він зауважив, що пам'ятник Блаженнішому Любомиру з'явився завдяки спільним зусиллями міської ради і релігійної громади.

Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий нагадав, що Любомир Гузар ще за свого життя був великим державником і духівником. «Тільки тепер, мабуть, люди починають по-новому переосмислювати його слова, його політику у релігійному плані та позицію у формуванні незалежної України, – каже Вячеслав Соколовий. – Вінничани, подоляни, незважаючи на те, що у нас багато конфесій в області, завжди проживають в мирі і злагоді. Відкриття пам'ятника Любомиру Гузару – це велика честь для Вінниччини. Нехай його постать буде гарним прикладом для кожної людини, яка буде приходити сюди, задавати собі питання, шукати на них відповіді, згадувати життя, вислови, позицію Патріарха Любомира Гузара».

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради