Опубліковано 14 лютого 2022, актуалізовано 30 січня 2023

Інформація про політику в правовій сфері суспільного життя

Адміністративна комісія при виконавчому комітеті міської ради

  • Адміністративна комісія
  • Склад комісії
  • Нормативні документи
  • Звіти комісії
  • Графік засідань

Адміністративна комісія – це колегіальний орган, який утворюється при виконавчому комітеті Вінницької міської ради для розгляду і вирішення справ про адміністративні правопорушення, за винятком справ, віднесених Кодексом України про адміністративні правопорушення до відання інших органів (посадових осіб). Адміністративна комісія розглядає, відповідно до чинного законодавства, справи про адміністративні правопорушення: • у галузі охорони праці і здоров’я населення; • у галузі охорони природи, використання природних ресурсів, охорони пам‘яток історії та культури; • у промисловості, будівництві та в галузі використання електричної і теплової енергії; • на транспорті, у галузі шляхового господарства і зв’язку ; • у галузі житлових прав громадян, житлово-комунального господарства та благоустрою; • у галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, у галузі фінансів і підприємницької діяльності; • що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; • що посягають на встановлений порядок управління; • інші.

Кириленко Максим Миколайович – голова комісії (роб. тел. 59-51-46)

Никонюк Олег Валерійович – заступник голови комісії (роб. тел. 59-52-76)

Коваль Даша Олександрівна – секретар комісії (роб. тел. 27-67-49, 50-86-27)

Члени комісії:

Вітенко Інна Михайлівна

Голуб Людмила Владиславівна

Голубєва Ірина Анатоліївна

Кріпак Олена Миколаївна

Кудрич Олена Миколаївна

Марцинковський Леонід Васильович

Звіт за 2021 рік PDF-документ, 0,09 МБайт
Звіт за 2022 рік PDF-документ, 0,08 МБайт

Охорона громадського порядку

  • Громадські формування
  • Перелік ГФ

Громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону створюються на добровільних засадах за місцем роботи, навчання або проживання громадян для участі в охороні громадського порядку і державного кордону, сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам, Державній прикордонній службі України та органам виконавчої влади, а також посадовим особам у запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень і злочинів, захисті життя та здоров'я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин.

Питання про порядок створення громадського формування з охорони громадського порядку, регулюється положеннями Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону.

У місті Вінниці діють громадські формування з охорони громадського порядку, а саме:

  1. Громадське формування з охорони громадського порядку «Захисник Вінниці» м. Вінниця, вул. Пирогова, 4Б;
  2. Громадське формування з охорони громадського порядку «Спеціалізований загін сприяння міліції «Гепард-Антикримінал» м. Вінниця, вул. Замостянська, 7;
  3. Вінницьке міське громадське формування з охорони громадського порядку «Вінницька варта»; м. Вінниця, вул. Соборна, будинок 64;
  4. Громадське формування з охорони громадського порядку «Правопорядок Поділля». Керівник м. Вінниця, вул. Лялі Ратушнї, будинок 79-Б;
  5. Громадське формування з охорони громадського порядку «Меч» м. Вінниця, провулок Комарова, будинок 3;
  6. Громадське формування з охорони громадського порядку «Загін «Безпека-
  7. Гарант» м. Вінниця, вул. Магістратська, будинок 158;
  8. Громадське формування з охорони громадського порядку «Бастіон» м. Вінниця, вул. Зодчих/ Бул. Свободи, будинок 4/6;
  9. Громадське формування з охорони громадського порядку «Спеціалізований загін сприяння поліції «Скорпіон» м Вінниця, вул. Симона Петлюри, будинок 19, офіс 5;
  10. Громадське формування з охорони громадського порядку «Спеціалізований загін
  11. сприяння поліції «Безпека Вінниці» м. Вінниця, вул. Ломоносова, будинок 7;
  12. Громадське формування з охорони громадського порядку «Спеціалізований загін
  13. сприяння поліції «Сармат» м. Вінниця, вул. Соборна, будинок 64, офіс 10;
  14. Громадське формування з охорони громадського порядку «Варта Поділля»
  15. м. Вінниця, вул. Марцелія Високінського, будинок 24.

Пам'ятка вінничанину щодо дій у надзвичайних ситуаціях

Шановні Вінничани! PDF-документ, 1,01 МБайт
Що робити під час евакуації PDF-документ, 0,57 МБайт

Безоплатна правова допомога

  • 1. НАДАННЯ ПЕРВИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
  • 2. НАДАННЯ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
  • 3. Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Відповідно до Закону України "Про безоплатну правову допомогу", безоплатна первинна правова допомога - це вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

  1. надання правової інформації;
  2. надання консультацій і роз'яснень з правових питань;
  3. складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
  4. надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. Для отримання консультації звертайтесь за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 59, «Прозорий офіс», робоче місце №35.

Консультації надаються: пн.-чт. з 09:00 до 17:00; пт. з 9:00 до 16:00.

Контактна інформація Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

Адреса: м. Вінниця, вул. Порика, буд. 29;

Тел.: (0432) 36 01 80, 38 (098) 00 26 774, 38 (098) 67 87 593;

Електронна адреса: vinnytsya1.vinnytsya@legalaid.vn.ua

Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» збільшено розміри прожиткового мінімуму на одну особу на місяць для основних соціальних і демографічних груп населення, який:

  • для працездатних осіб з 1 січня 2022 року складає — 2 481 гривень, з 1 липня —2 600 гривень, з 1 грудня — 2 684 гривень;

  • для осіб, які втратили працездатність з 1 січня - 1 934 гривень з 1 липня — 2 027 гривень, з 1 грудня — 2 093 гривень.

Відповідно до ст. 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу "Вінницький місцевий центр забезпечує надання вразливим верствам населення безоплатну правову допомогу у цивільних, адміністративних справах та справах про адміністративні правопорушення.

До зазначених верств відносяться:

особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму (для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення) особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб; діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту внутрішньо переміщені особи; громадяни України, які звернулись із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб; громадяни України - власники земельних ділянок, які проживають у сільській місцевості; громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території; особи, до яких застосовано адміністративне затримання чи адміністративний арешт; особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими; особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою; особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»; ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», в т.ч. учасники АТО, особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань; особи, які звернулися із заявою про визнання особою без громадянства; особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи; особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку; особи, реабілітовані відповідно до законодавства України; особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі; викривачі у зв'язку з повідомленням ними інформації про корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення. 21 грудня Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Вищу раду правосуддя», який набув чинності 5 січня 2017 року, внісши зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Тож коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, суттєво розширилося за рахунок надання такого права найбільш незахищеним суспільним групам. З метою створення сталої та постійно діючої системи доступу громадян до безоплатної правової допомоги як самостійні відділи Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з 1 вересня 2016 року створюється «Вінницьке бюро правової допомоги» (м.Вінниця, вул, Хмельницьке шосе, 17). Основними завданнями Бюро є:

  • правопросвітництво у територіальних громадах;
  • надання безоплатної первинної правової допомоги;
  • забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги;
  • надання безоплатної вторинної правової допомоги (крім захисту);
  • забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції.

Вінницьке бюро правової допомоги знаходиться за адресою:

м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 17. тел. (0432) 66-14-72

Графік роботи: щоденно з 9.00 до 18.00, Сб. Нд.- вихідний.

Крім того, для зручності громадян статтею 18 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» передбачено, що звернення про надання адвокатських послуг приймаються також міськими, міськрайонними та районними управліннями юстиції.

Ваші звернення протягом трьох днів управліннями юстиції надсилаються до Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

За більш детальною інформацією звертайтесь: Вінницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, м. Вінниця, вул. Порика,29, тел.(0432)56-01-80;

Барське бюро правової допомоги м. Бар, вул. Героїв Майдану, 6, тел.(04341)2-15-55

Жмеринське бюро правової допомоги м. Жмеринка, вул. Валерія Брезденюка, 19, тел. (04332)2-28-08

Тиврівське бюро правової допомоги смт. Тиврів, вул. Шевченка,5, тел.(04355)2-15-77

Безоплатна правова допомога - корисна інформація

  • Оплата праці і відсутність електроенергії
  • Увага! Конкурсний відбір медіаторів
  • Стамбульська конвенція
  • Зміна місця проживання ВПО
  • На Вінниччині оголошено конкурс адвокатів
  • Безоплатна правова допомога в умовах воєнного стану
  • Поділ земельної ділянки між 3 спадкоємцями
  • «Знай свої права: кредити»
  • Земельна ділянка із земель державної і комунальної власності.
  • Безоплатна правова допомога людям, які перемістилися з територій, де ведуться бойові дії
  • Дистанційне консультування
  • Визначення місця проживання дітей для отримання посвідчення багатодітної родини
  • ОГОЛОШЕННЯ про проведення онлайн-конкурсу дитячих малюнків «Країна моїх прав»
  • Розширюється коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу
  • Безоплатна правова допомога в умовах воєнного стану
  • До уваги громадян, які прибувають з інших областей до м.Вінниці та бажають отримати безоплатну вторинну правову допомогу!
  • «Тимчасовий захист» для громадян України в країнах ЄС
  • Правовий спір може бути врегульовано за допомогою процедури медіації
  • До уваги жителів м. Вінниці, які бажають отримати безоплатну вторинну правову допомогу!
  • У Вінниці працює кабінет медіації
  • Посилання на корисну інформацію
  • Безоплатна правова допомога

Оплата праці і відсутність електроенергії



Конкурсний відбір медіаторів. Умови


1 листопада набула чинності для України Стамбульська конвенція

Зміна місця проживання ВПО

Зміна місця проживання ВПО

Зміна місця проживання ВПО PDF-документ, 0,06 МБайт, Опубліковано 26 жовтня 2022 року


Безоплатна правова допомога в умовах воєнного стану

Безоплатна правова допомога в умовах воєнного стану PDF-документ, 0,1 МБайт, Опубліковано 18 вересня 2022 року

Поділ земельної ділянки

Поділ земельної ділянки PDF-документ, 0,09 МБайт

Знай свої права. Кредит

Знай свої права. Кредит PDF-документ, 0,09 МБайт

Законодавством України передбачена можливість для громадян безоплатно отримати земельну ділянку

Безоплатна правова допомога людям, які перемістилися з територій, де ведуться бойові дії
Безоплатна правова допомога людям, які перемістилися з територій, де ведуться бойові дії

Безоплатна правова допомога людям, які перемістилися з територій, де ведуться бойові дії

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА: КУРС НА ДИСТАНЦІЙНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ

Дедалі більше українців надають перевагу отриманню правових консультацій та роз’яснень телефоном або через онлайн-сервіси системи з надання безоплатної правової допомоги. Минулого року 21% клієнтів системи з надання безоплатної правової допомоги телефонували до контактного центру за номером 0 800 213 103. Цього року перевагу телефонному спілкуванню віддали 25% клієнтів. Враховуючи зростання попиту саме на телефонні консультації, постало питання – як далі розвивати єдиний контактний центр системи БПД. Дзвінок до контактного центру системи БПД 0 800 213 103 в умовах воєнного стану для громадян України став швидким і простим способом отримати правову інформацію та підтримку.

«З 24 лютого 2022 року, коли росія вдерлася на територію нашої держави, юристи контактного центру системи з надання безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 опрацювали понад 80 тис. дзвінків станом на 15 червня . Це у 1,5 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року», – розповіла начальниця управління забезпечення доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Наталія Марчук. Якщо минулого року кожен п’ятий клієнт, який звертався до системи БПД за консультаціями та роз’ясненнями, робив це телефоном, то цього року – кожен четвертий. «Можемо зробити висновок, що клієнт обирає формат отримання правової інформації, при якому не потрібно фізично добиратися до бюро правової допомоги. Заощаджуючи свій час, піклуючись про власну безпеку, все більше людей обирають дистанційний спосіб проконсультуватися з юристом», – зазначила начальниця відділу «Південна міжрегіональна платформа професійного розвитку та інновацій» Координаційного центру з надання правової допомоги Анастасія Арцимович.

Все більшій кількості клієнтів стає зручніше зателефонувати, ніж особисто зустрічатися з юристом. Це заощаджує їм час і кошти на дорогу до бюро правової допомоги, не потрібно записуватися на прийом до юриста на певну годину, а можна отримати консультацію тоді, коли зручно.

«Робота консультантів «гарячої лінії» системи БПД впродовж трьох останніх місяців продемонструвала, що контактний центр в перспективі може стати єдиним фронт-офісом системи з надання безоплатної правової допомоги та основною первинною точкою доступу до отримання правової допомоги. І як раз злагоджена взаємодія контакт-центру з центрами та бюро правової допомоги на місцях і може забезпечити дотримання клієнтоорієнтованого підходу в організації надання правової допомоги системою БПД», – переконана Анастасія Арцимович.

Зважаючи на значне збільшення дзвінків, до двох постійних команд консультантів регіональних центрів з надання БВПД у Чернівецькій та Сумській областях долучилися їхні колеги з інших регіонів України. Для юристів, які консультують клієнтів за номером 0 800 213 103, проводиться навчання з розвитку навичок комунікації, зокрема, телефоном. Консультанти дізнаються про важливі правила та рекомендації у комунікації, які допомагають їм просто і лаконічно донести клієнтам складні юридичні речі. Дзвінки на номер 0 800 213 103 зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з-за кордону: +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку). Юристи працюють на лінії щодня з 08:00 до 19:00. Усі сервіси системи з надання безоплатної правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Для отримання консультацій ви також можете телефонувати за номерами телефонів: Сектор "Вінницьке бюро правової допомоги №1" - 21021, Україна, м. Вінниця, вул. Василя Порика, 29 Email: vinnytsya1.vinnytsya@legalaid.vn.ua (0432) 56-01-80.

Сектор "Барське бюро правової допомоги" -
м. Бар, вул. Героїв Майдану, 6 E-mail: barske@legalaid.vn.ua (04341) 2-15-55

Сектор "Жмеринське бюро правової допомоги" - м. Жмеринка, вул. Валерія Брезденюка, 19 E-mail: zhmerynske@legalaid.vn.ua (04332) 5-23-78

Сектор "Тиврівське бюро правової допомоги"- смт Тиврів, вул. Шевченка, 5 E-mail: tyvrivske@legalaid.vn.ua (04355) 2-15-77

Правове вирішення сімейних спорів, які стосуються інтересів дитини потребує особливої уваги, оскільки в його процесі вирішуються не тільки спірні питання між батьками, а визначається доля дитини, а тому результат судового розгляду має бути спрямований на захист найкращих інтересів дитини. Пані Юлія є щасливою мамою трьох діток, двох хлопчиків від попереднього шлюбу та донечки, котра з’явилася на світ від нового чоловіка. Після народження третьої дитини пані Юлія звернулась до Управління соціального захисту населення Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради із заявою про видачу посвідчення «Батьків багатодітної сім’ї» та посвідчення «Дитини з багатодітної сім’ї». Однак Управління відмовило позивачу у задоволенні заяви, оскільки остання мала надати копію рішення суду із зазначенням місця проживання дітей від попереднього шлюбу. З метою отримання допомоги у вирішенні цього питання пані Юлія звернулася до Вінницького бюро правової допомоги №1 Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Жінка розповіла, що одружилася з паном Павлом в 2008 році, у шлюбі у них народилося двоє дітей, 2009 та 2011 років народження. У 2016 році шлюб було розірвано. Діти залишились проживати з матір’ю, а батьку в судовому порядку було визначено розмір аліментів, котрі він зобов’язаний щомісячно виплачувати до досягнення старшою дитиною повноліття. Однак, колишній чоловік не утримує дітей, не цікавиться ні їх добробутом, ні вихованням, ні розвитком, і має значну суму заборгованості по сплаті аліментів (уточнення-понад 65 тисяч гривень). З метою представництва інтересів багатодітної мами в суді щодо визначення місця проживання дітей Вінницьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначено адвоката Вишаровську Вікторію. До участі у справі судом залучено Службу у справах дітей Вінницької міської ради та зобов’язано надати письмовий висновок щодо заявлених позовних вимог. Суд отримав висновок органу опіки та піклування, який вважає за доцільним визначити місце проживання дітей разом з матір’ю. Батько малолітнього Петра та Влада не має заперечень щодо визначення місця проживання дітей разом з матір’ю. У довідці отриманої від департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради зазначено, що діти зареєстровані за адресою проживання їх мами - Юлії. Відповідач по справі зареєстрований за іншою адресою проживання, батьки офіційно розлучені (свідоцтво про розлучення-додане до справи). Акт обстеження умов проживання дітей підтверджує належні умови та забезпечення їх усім необхідним для всебічного розвитку. Відповідно до ст. 160 Сімейного кодексу України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини. Відповідно до ч. 1 ст. 161 Сімейного кодексу України якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення. Батько зі своєї сторони не заперечує щодо визначення місця проживання дітей за адресою проживання їх матері. Відповідно до п.1 ч.2 ст. 141 ЦПК судові витрати у разі задоволення позову – покладаються на відповідача; а відповідно до ч.1 ст. 142 ЦПК “у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті, суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову…” У результаті дослідження всіх обставин справи та наданих доказів позов задоволено. При цьому суд звернув увагу, що у даному випадку йде мова не про розлучення дітей з батьком, а про визначення місця проживання дітей, при тому, що діти проживають постійно з матір’ю, окремо від батька. Позивач-пані Юлія при поданні позову сплатила судовий збір у розмірі 908 гривень, оскільки позов повністю задоволений, а відповідач визнав його, з відповідача на користь позивачки слід стягнути 454 гривень судового збору; а також повернути пані Юлії 454 гривні з державного бюджету. Справа внесена до Єдиного реєстру судових рішень за № 127/28072/21 Детальну інформацію щодо порядку отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів). За згаданою «гарячою лінією» можна отримати також консультацію з правових питань, дізнатися інформацію щодо актуальних адрес центрів та з’ясувати інші питання функціонування системи надання безоплатної правової допомоги. Для отримання консультацій ви також можете телефонувати за номерами телефонів:

  • Сектор "Вінницьке бюро правової допомоги №1" - 21021, Україна, м. Вінниця, вул. Василя Порика, 29 Email: vinnytsya1.vinnytsya@legalaid.vn.ua (0432) 56-01-80.
  • Сектор "Барське бюро правової допомоги" -
    м. Бар, вул. Героїв Майдану, 6 E-mail: barske@legalaid.vn.ua (04341) 2-15-55
  • Сектор "Жмеринське бюро правової допомоги" - м. Жмеринка, вул. Валерія Брезденюка, 19 E-mail: zhmerynske@legalaid.vn.ua (04332) 5-23-78
  • Сектор "Тиврівське бюро правової допомоги"- смт Тиврів, вул. Шевченка, 5 E-mail: tyvrivske@legalaid.vn.ua (04355) 2-15-77 Детальніше про безоплатну правову допомогу за посиланням: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Координаційний центр з надання правової допомоги оголошує онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав» (далі – конкурс).

Тема конкурсних робіт: Моє майбутнє в мирній Україні. Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості – малюнок.

Учасником конкурсу може бути особа віком до 18 років.

Номінації конкурсу Молодша група (віком до 8 років); Середня група (віком від 9 до 13 років); Старша група (віком від 14 до 17 років).

Етапи проведення конкурсу I етап – прийом конкурсних робіт з 05.05.2022 року до 26.05.2022 року. Голосування за конкурсні роботи – до 09.06.2022 року. II етап – визначення переможців та оголошення результатів конкурсу з 13.06.2022 року до 17.06.2022 року. III етап – нагородження переможців конкурсу, що відбудеться з 20.06.2022 року до 24.06.2022 року.

Організація проведення конкурсу здійснюється Координаційним центром з надання правової допомоги.

Умови подання конкурсних робіт та вимоги до них

1.На конкурс подається індивідуально підготовлений учасником конкурсу малюнок, пов’язаний з тематикою конкурсу.

2.Конкурсна робота виконується в довільній графічній чи живописній техніці (олівці, фломастери, фарби, авторська техніка, комп’ютерна графіка тощо) у форматі А 3 або А 4.

3.Кожен учасник може подати не більше 1 (однієї) конкурсної роботи.

4.Конкурсна робота подається в цифровому вигляді (сфотографована (за допомогою фотоапарату, мобільного телефону, планшету) відсканована (за допомогою оргтехніки) належної якості) шляхом завантаження на офіційний сайт конкурсу (https://art-konkurs.legalaid.gov.ua/ ) (далі – сайт) у форматі JPG, GIF або PNG.

5.Надсилаючи конкурсну роботу, один із батьків (законний представник), який діє в інтересах дитини, яка є учасником конкурсу, підтверджує повну згоду з умовами конкурсу, згоду на публікацію малюнка (конкурсної роботи) відсутність будь-яких претензій щодо авторського права надалі.

6.Надсилаючи конкурсну роботу один із батьків (законний представник) учасника конкурсу надає згоду на обробку своїх персональних даних та персональних даних його дитини, яка є учасником конкурсу та приймає умови конкурсу (про що робиться відповідна відмітка на сайті).

7.Перед оголошенням результатів конкурсу за згодою одного з батьків (законного представника) відповідальною особою перевіряються документи учасника конкурсу, що підтверджують відповідний вік дитини (відсканований або сфотографований документ належної якості).

Порядок подання конкурсних робіт

  1. Для подання конкурсної роботи учасник конкурсу реєструється на сайті через пошту Gmail, спільно з одним із батьків (законним представником) заповнює всі необхідні дані, завантажує на сайт не більше 1 (однієї) фотографії або скан-копії малюнка у форматі JPG, GIF або PNG із зазначенням назви роботи та чекає, коли конкурсна робота пройде модерацію (перевірку) і з’явиться на сайті для голосування.
  2. Учасник конкурсу може популяризувати свою конкурсну роботу для отримання голосів підтримки (зокрема поширювати у соціальних мережах тощо).

Голосування за конкурсні роботи та їх оцінювання

  1. Для голосування та підтримки конкурсної роботи потрібно через Gmail пошту авторизуватися на сайті.
  2. Після авторизації учасник голосування може за допомогою відмітки «Подобається» підтримати одну найкращу, на його думку, конкурсну роботу.
  3. Оцінювання конкурсних робіт відбувається на сайті в онлайн-режимі усіма авторизованими на сайті учасниками голосування, які виявили бажання підтримати одну з конкурсних робіт.

Визначення переможців та оголошення результатів конкурсу

  1. Переможці визначаються по кожній номінації у кількості трьох осіб – перше, друге та третє місця за кількістю вподобань, а саме відмітки «Подобається». 1 (перше) місце займає учасник, який набрав найбільшу кількість вподобань у відповідній номінації.
  2. Оголошення результатів конкурсу публікується на сайті та на вебсайті (https://www.legalaid.gov.ua/ ) системи надання безоплатної правової допомоги. Нагородження переможців
  3. Переможці конкурсу нагороджуються грамотами та призами за перше, друге та третє місце в кожній номінації.
  4. Найкращі малюнки буде розміщено на вебсайті.

У разі виникнення будь-яких питань щодо умов проведення конкурсу звертатися до відділу правопросвітництва управління правопросвітництва та вивчення правових потреб громадян Координаційного центру з надання правової допомоги за електронною адресою: pravoprosvita@legalaid.gov.ua.


онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав»

3 травня Верховна Рада України прийняла Закон № 7312 «Про внесення змін до статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». (https://bit.ly/3KEs9Hg) Зокрема, право на безоплатну вторинну правову допомогу отримають потерпілі від кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості, катування або жорстокого поводження під час воєнних дій чи збройного конфлікту.

Відтепер ці особи зможуть звернутися до системи безоплатної правової допомоги та отримати послуги з представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складення документів процесуального характеру у кримінальних провадженнях, розпочатих за фактом вчинення таких кримінальних правопорушень.

Також люди, які не мають документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, матимуть право отримати правові послуги з представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складення документів процесуального характеру з питань встановлення в судовому порядку фактів, що мають юридичне значення, пов’язаних з оформленням та видачею таких документів.

Законопроєкт наразі направлено на підпис Голови Верховної Ради України.

Детальну інформацію щодо порядку отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів). За згаданою «гарячою лінією» можна отримати також консультацію з правових питань, дізнатися інформацію щодо актуальних адрес центрів та з’ясувати інші питання функціонування системи надання безоплатної правової допомоги.

Сектор "Вінницьке бюро правової допомоги №1" 21021, Україна, м. Вінниця, вул. Порика, 29 Телефон / факс: (0432) 56-01-80; Email: vinnytsya1.vinnytsya@legalaid.vn.ua

Сектор "Вінницьке бюро правової допомоги №2" м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 17 E-mail: vinnytske@legalaid.vn.ua Тел.: (0432) 66-14-72

Сектор "Барське бюро правової допомоги" м. Бар, вул. Героїв Майдану, 6 E-mail: barske@legalaid.vn.ua Тел.: (04341) 2-15-55

Сектор "Жмеринське бюро правової допомоги" м. Жмеринка, вул. Валерія Брезденюка, 19 E-mail: zhmerynske@legalaid.vn.ua Тел.: (04332) 5-23-78

Сектор "Тиврівське бюро правової допомоги" смт Тиврів, вул. Шевченка, 5 E-mail: tyvrivske@legalaid.vn.ua Тел.: (04355) 2-15-77

Під час війни у людей виникає безліч правових питань, на які потрібні швидкі відповіді. Серед них:

  • Порядок перетину державного кордону в умовах воєнного стану
  • Сплата комунальних платежів та кредитні канікули під час воєнного стану
  • Отримання статусу внутрішньо-переміщеної особи та соціальні виплати від держави
  • Отримання тимчасового захисту або статусу біженця в країнах ЄС
  • Трудові права та гарантії в умовах воєнного стану На всі ці та інші запитання юристи системи БПД оперативно надають відповіді, консультують людей, радять як вирішити ту чи іншу правову проблему.

Як отримати безоплатну правову допомогу?

Промоційний відеоролик єдиного контакт-центру системи Безоплатної правової допомоги (БПД)

Допомога онлайн

Єдиний номер контактного центру системи БПД 0 800 213 103 в умовах воєнного стану є найоперативнішим і найдоступнішим способом отримання правової інформації. За цим номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Номер для дзвінків з-за кордону +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку). Отримати правову допомогу можна також за допомогою дистанційних сервісів у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua, у мобільних застосунках «Безоплатна правова допомога» https://bit.ly/3hwwgqR або «Твоє право» https://bit.ly/3iorbkE, у месенджерах Телеграм: http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.htmlу. Перейти до онлайн сервісів системи БПД можна за посиланням https://linktr.ee/legalaid.gov.ua. від домашнього насильства та свідки можуть отримати консультацію юристів щодо захисту своїх прав, написавши у Телеграм-чат «Правова допомога протидії насильству»: https://t.me/Non_Violence_Bot.

Аби українці були в курсі актуальних правових норм, у посиленому режимі юристи системи БПД працюють над наповненням довідково-інформаційної платформи правових консультацій WikiLegalAid, що розміщена за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua . Ця платформа містить: роз’яснення простою мовою щодо прав громадян та порядку їх реалізації; зразки документів; посилання на судову практику.

Дистанційні консультації
Система БПД має розгалужену мережу по всій Україні. На жаль, через військові дії частина бюро правової допомоги закрита. Проте бюро правової допомоги працюють, де тільки це можливо. Працівники системи БПД продовжують забезпечувати роботу консультаційних пунктів доступу до правової допомоги у приміщеннях органів державної влади, місцевого самоврядування, соціального захисту нанесення, відповідних спеціалізованих установ, місцях компактного розміщення внутрішньо переміщених осіб, у тих регіонах, де не ведуться бойові дії. Подивитися розташування, номери телефонів та актуальну інформацію про режими роботи бюро правової допомоги можна на мапі, яка регулярно оновлюється https://bit.ly/bpd_buro. Там же можна дізнатися графік роботи консультаційних пунктів (дату та час проведення прийому осіб).

Довідково. Безоплатна правова допомога – це надання правових послуг, що гарантуються державою та повністю фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України.

Безоплатна первинна правова допомога (БППД) – це інформування людей про їхні права та що робити якщо, вони порушені. Це надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з юридичних питань. Це складення заяв, скарг, інших документів правового характеру, крім процесуальних. Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі громадяни України.

Безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) – це захист, здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Право на БВПД мають соціально незахищені категорії громадян – малозабезпечені, люди з інвалідністю, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, постраждалі від домашнього насильства, діти та інші особи, які визначені законом «Про безоплатну правову допомогу».

✅ Сектор "Вінницьке бюро правової допомоги №1" - 21021, Україна, м. Вінниця, вул. Порика, 29 Email: vinnytsya1.vinnytsya@legalaid.vn.ua ➡️+38098-678-75-93; ➡️+38098-002-67-74; ➡️(0432) 56-01-80.

✅ Сектор "Барське бюро правової допомоги" -
м. Бар, вул. Героїв Майдану, 6 E-mail: barske@legalaid.vn.ua ➡️+38063-744-64-62 ➡️(04341) 2-15-55

✅ Сектор "Вінницьке бюро правової допомоги №2" - ➡️+38068-186-48-21

✅ Сектор "Жмеринське бюро правової допомоги" - м. Жмеринка, вул. Валерія Брезденюка, 19 E-mail: zhmerynske@legalaid.vn.ua ➡️+38068-619-06-59 ➡️(04332) 5-23-78

✅ Сектор "Тиврівське бюро правової допомоги"- смт Тиврів, вул. Шевченка, 5 E-mail: tyvrivske@legalaid.vn.ua ➡️+38096-579-50-31 ➡️(04355) 2-15-77


Відповідно до ст. 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" Вінницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечує надання вразливим верствам населення безоплатної правової допомоги у цивільних, адміністративних справах та справах про адміністративні правопорушення. Внутрішньо - переміщені особи згідно з ЗУ "Про безоплатну правову допомогу" відносяться до категорії громадян, які мають право на безоплатну первинну правову допомогу, яка включає в себе:

  • надання правової інформації;

  • консультацій і роз’яснень з правових питань;

  • складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання допомоги у доступі до вторинної правової допомоги та медіації.

    Та безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в:

  • захисті,

  • здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами,

  • складенні документів процесуального характеру.

    Громадяни України, що звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб, мають право на представництво інтересів з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяття на облік ВПО.

    Також зазначаємо, що 13 березня 2022 року внесено зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік ВПО. Тепер по довідку про взяття на облік ВПО кожен зможе звернутись не лише до органів соціального захисту населення РДА та міст обласного значення, а й до уповноваженої особи громади, ЦНАПу, а згодом – просто подати заяву через Портал Дія. Уповноважена особа територіальної громади/ЦНАПу після реєстрації заяви формує електронну справу з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики для включення інформації до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

    Детальну інформацію щодо отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів). За згаданою «гарячою лінією» можна отримати консультацію з правових питань, дізнатися інформацію щодо актуальних адрес центрів та з’ясувати інші питання функціонування системи надання безоплатної правової допомоги. Також правову допомогу можливо отримати за такими адресами:

• Вінницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Сектор "Вінницьке бюро правової допомоги №1"

Адреса: вул. Василя Порика , 29, м. Вінниця, 21021

Телефон: (0432) 56-01-80; 38 (098) 00 26 774, 38 (098) 67 87 593;

Email: vinnytsya1.vinnytsya@legalaid.vn.ua

• Сектор "Вінницьке бюро правової допомоги №2"

Тел.: 068-186-48-21

E-mail: vinnytske@legalaid.vn.ua

• Сектор "Барське бюро правової допомоги"

Адреса: вул. Героїв Майдану, 6, м. Бар,

Тел.: (04341) 2-15-55, 063-744-64-62

E-mail: barske@legalaid.vn.ua

• Сектор "Жмеринське бюро правової допомоги"

Адреса: вул. Валерія Брезденюка, 19, м. Жмеринка,

Тел.: (04332) 5-23-78, 068-619-06-59

E-mail: zhmerynske@legalaid.vn.ua

• Сектор "Тиврівське бюро правової допомоги"

Адреса: вул. Шевченка, 5, смт Тиврів,

Тел.: (04355) 2-15-77, 096-579-50-31

E-mail: tyvrivske@legalaid.vn.ua


До уваги громадян, які прибувають з інших областей до м.Вінниці та бажають отримати безоплатну вторинну правову допомогу!
Як? Де? отримати безоплатну правову допомогу
Безоплатна правова допомога

Актуально

  • Оголошення про апеляційну скаргу

27 червня 2022 року, ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду, відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Мерецької Світлани Леонідівни на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 17 лютого 2022 року, у справі № 120/78/21-а за адміністративним позовом Мерецької С.Л. до Вінницької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Вінницької міської ради № 1857 від 27 червня 2019 року, в частині затвердження змін до Плану зонування м. Вінниця, що стосується земельної ділянки по вул. Серпнева, кадастровий номер 0510100000:02:002:0273. Справу призначено до апеляційного розгляду у відкритому судовому засіданні на 21 липня 2022 року о 09:30, в залі судового засідання № 4 Сьомого апеляційного адміністративного суду, за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 48/вул. Оводова, 34.

Дата оприлюднення: 11.07.2022р.

Оголошення PDF-документ, 0,1 МБайт, Опубліковано 11 липня 2022 року

Департамент правової політики та якості

Контакти:
(0432) 59-50-42
law@vmr.gov.ua