Оголошено переможця архітектурного конкурсу «Коцюбинський вдома»

17 вересня 2021, 17:06

17 вересня, у День народження письменника Михайла Коцюбинського, відбулася презентація проєктів другого (фінального) туру Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу «Коцюбинський вдома». Перемогу здобув проєкт команди з Вінниці.

В результаті реалізації конкурсного проєкту сад музею Коцюбинського, площа з пам'ятником і дитячий майданчик, що розташовані поряд, отримають новий вигляд та будуть об’єднані спільною концепцією. Цей простір стане не тільки сучасною зоною для відпочинку мешканців та гостей міста, а й концептуальною туристичною локацією, що буде знайомити відвідувачів з постаттю літератора.

«Саме конкурс є інструментом якісної конкуренції серед кращих фахівців з різних міст України. Він дав найкраще, осмислене рішення для реконструкції цієї території. Ми зацікавлені, щоб наше місто виходило на вищий рівень створення публічних просторів, щоб це був не просто оновлений благоустрій, а змістовний простір, людиноцентричний, з хорошим озелененням, комфортний для кожного користувача та користувачки», – каже головний архітектор міста Вінниці Євген Совінський.

Перед стартом конкурсу, з жовтня 2020 по січень 2021 року проводилося дослідження території, що включало в себе: спостереження за територією, зустрічі з фаховими спільнотами міста, зустрічі з прилеглими закладами гостинності, торгівлі та освіти, а також опитування містян. На основі результатів дослідження було сформульовано конкурсні завдання учасникам. На конкурс було подано 18 заявок від команд з усієї України. З квітня по червень 2021 року команди працювали над виконанням завдання першого туру. На перший тур всеукраїнського конкурсу надійшло 9 проєктів з Києва, Львова, Запоріжжя і Вінниці.

17 липня відбулося перше засідання журі та було визначено результати першого туру. Всі конкурсні роботи учасники подавали під шифрами й анонімність робіт організатори зберігали до фінального заходу. Під час засідання журі визначили трьох учасників, які пройшли у наступний тур та двох учасників, які не пройшли далі, але отримали заохочувальні премії. З 19 по 30 липня була представлена виставка проєктів, створених у першому турі. А команди-фіналісти продовжили деталізувати свої ідеї перевтілення конкурсного простору. 16 вересня відбулося друге засідання журі архітектурного конкурсу, де шляхом довготривалого аналізу проєктів, обговорень та дискусій визначили результати другого туру.

Сьогодні у саду Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського відбулася презентація конкурсних проєктів фіналістів. Під час заходу організатори розказали про те, як відбувався конкурс, представники журі ділилися своїми враженнями від роботи учасників. А команди, які пройшли до фіналу, представили свої проєкти та поспілкувалися з присутніми.

За рішенням журі, трєте місце посіла команда з Вінниці під шифром МК 1864 (Тетяна Міщук, Ольга Білоус, Олег Матюхов, Ірина Ляпощенко), друге ― проєкт київської команди АА 4706 (Анастасія Пономарьова, Ірина Яковчук, Анастасія Стрижевська, Варвара Ягнишева, Єгор Штефан, Максим Кость), а перемогу здобула ще одна вінницька команда ― ZZ 1908 (Максим Крамар, Олександр Коротких, Ігор Надкерничний, Анна Куртак, Юлія Куцелепа, Марія Смірнова, Сергій Яківчук, Віталій Янковий). Розмір премії за перше місце ― 90 тис. грн, другої ― 80 тис. грн, третьої ― 70 тис. грн. Окрім премії, робота, що визнана переможцем, рекомендована до реалізації з врахуванням зауважень замовника архітектурного конкурсу – департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради.

Наприкінці події в рамках нагородження переможців заступниця міського голови Галина Якубович звернулася до присутніх: «Я впевнена, що після реалізації ця територія заграє новими барвами, тут будуть проводити час мешканці, гості міста, відбуватимуться цікаві події. Згодом цей простір наповниться новими глибокими змістами, пов’язаними з видатним вінничанином Коцюбинським. Крім того, реконструкція оживить, покращить ділову активність довкола, особливо заклади гостинності, водночас зберігаючи унікальну оазу культури і природи в центрі міста».

Конкурс був організований КП «Інститут розвитку міст», департаментом маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, департаментом культури Вінницької міської ради та Вінницьким літературно-меморіальним музеєм Михайла Коцюбинського за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який впроваджується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für іnternationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії. Переглянути відео з презентаціями проєктів фіналістів, дізнатися більше інформації про проведений архітектурний конкурсу та стежити за подальшою історією цієї території можна на Фейсбук-сторінці «Коцюбинський вдома»: https://www.facebook.com/KotsiubynskyisHome

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Геопортал Вінниці

У сервісі можна залишити звернення щодо різних питань життєдіяльності міста

Будівництво. Бланки

Бланки для заповнення паперових документів для отримання права на виконання будівельних робіт та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів