Надходження від туристичного збору у Вінниці зросли вдвічі у порівнянні з минулим роком

07 грудня 2021, 08:31

На апаратній нараді з керівниками виконавчих органів Вінницької міської ради директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені прозвітував про підсумки туристичного сезону-2021 Вінницької міської територіальної громади.

У зв’язку з пандемією коронавірусу люди дедалі рідше стали подорожувати. Експерти Всесвітньої туристичної організації вважають, що міжнародний туризм відновиться до передковідного рівня у 2024 році або навіть пізніше.

Наразі популярні серед мандрівників альтернативні формати подорожей. Зокрема, у світі значно зріс попит на відпочинок у стилі citybreak (2–3 денні поїздки у інше місто, які дають можливість познайомитися з новою дестинацією та допомагають перезавантажитися). Вінниця – одне з міст, яке найбільше підходить для такого формату відпочинку. У 2021 році місто розширило свою унікальну туристичну пропозицію, запустивши такі проєкти, як: двоповерховий екскурсійний автобус, ексклюзивне меню з вінницьким гастросимволом - вишнею, оригінальні формати екскурсій, нові активності у садибі Миколи Пирогова, запуск Подільського шляху святого Якова, активізація заходів на Території Sun, аграрна виставка Agro Vinnytsia.

«Результатом роботи всіх гравців туристичного ринку Вінниці стало збільшення потоку туристів до нашої громади, зокрема тих, які залишаються на ночівлю, – каже директор департаменту маркетингу міста та туризму міської ради Олександр Вешелені. – Зараз сума надходжень у міський бюджет від туристичного збору перевищує цифри за 2020 рік вдвічі, складаючи 1 816 934 грн. Найкомфортніше 7-ий рік поспіль місто України продовжує розвивати та нарощувати свій потенціал, забезпечуючи затишок і нові ідеї для відпочинку своїм гостям».

Багато уваги у розвитку туристичної сфери міста приділили консолідації та співпраці з ресторанами, готелями, гідами, туроператорами, тревел-блогерами, креативним бізнесом та іншими представниками профільного середовища. Зокрема, спільно з департаментом маркетингу міста та туризму впровадили Вінницький стандарт гостинності, провели тематичні форуми та навчання, організували бізнес-бранч міського голови з рестораторами міста, запровадили перший конкурс кухарів у ВМТГ, підписали меморандум з Національною туристичною організацією України, організували архітектурний конкурс «Коцюбинський вдома», розробили концепцію нової туристичної навігації та нову Маркетингову стратегію, у рамках якої провели маркетингове дослідження туристичної привабливості Вінниці.

Активно використовувалися різноманітні інструменти маркетингу та промоції міста: ведення digital-платформ про туристичну пропозицію Вінниці, співпраця з тревел-блогами та публікації у тематичних виданнях, проведення промотуру для туристичних операторів, організація промолокацій на Дні міста Вінниці, презентація Вінниці на туристичних виставках у Києві та Львові, фестивалі «Мандруй Україною» та міжнародній гастроярмарці Foire de Dijon у Франції.

Серед планів 2022 року – завершення реконструкції приміщення та відкриття Туристичного хабу, створення Офісу туризму Вінниці, втілення нових туристичних проєктів та проведення заходів у нових форматах.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Туризм

Ласкаво просимо до Вінниці! Міста, яке вміє дивувати та надихати на нові ідеї!