На Вінниччині вперше відбувся турнір з тріатлону

31 серпня 2022, 14:09

На Вінниччині пройшли змагання з тріатлону, що включають у себе: плавання, їзду на велосипеді та біг. На турнір приїхали 62 спортсмени з різних куточків України: Києва, Вінниці, Харкова, Хмельницького, Дніпра, Одеси, Черкас, Рівного та Херсону.

Тріатлонна дистанція вважається однією із найскладніших в форматі одноденних змагань. Це вид спорту, в рамках якого атлетам належить змагатися в плаванні, велогонках і бігу. Тут суворо заборонено заважати суперникам (штовхати, створювати перешкоди і т.д.). У разі, коли спортсмен завадив противнику під час плавання, його карають затримкою в 15 секунд, під час велогонки або бігу - жовтою карткою. Якщо спортсмен порушує правила повторно, йому вручають червону картку і дискваліфікують, розповідають організатори.

Спортсмени робили заплив на 300 та 1500 м, долали дистанцію у 40 км на велосипедах та ще 10 км бігли наввипередки. Переможців визначали як серед чоловіків, так і серед жінок. Голова Вінницької обласної федерації тріатлону Андрій Гальчинський повідомив, що було три дистанції: суперспринт, олімпійська дистанція, та напівзалізна людина 70.3.

«Напівзалізна людина - це 1,9 км запливу, 90 км їзди на велосипеді, 21 км бігу. Найкращий результат показав спортсмен, який за 4 години 45 хвилин виконав усі нормативи. Це перший результат», - розповів Андрій Гальчинський.

Також він наголосив, що усі зібрані кошти під час змагань будуть передані на потреби українських захисників. Йдеться про близько 100 тисяч гривень. Пан Андрій розповів, що найпопулярнішим і престижним змаганням з тріатлону є турнір Ironman. Він проходить протягом року в різних країнах. Також цей вид спорту включений в програму літніх Олімпійських ігор.

«Спортсмени - сильні і вольові люди, вони не здаються як і наші воїни, які захищають нашу країну. Тому і ми не маємо права здатись у найскрутніші часи! Україна переможе!», - наголошує голова комітету по фізичній культурі та спорту Сергій Краєвський.

Організували змагання Вінницька обласна федерація тріатлону за підтримки Вінницької міської та обласної рад, при сприянні Гніванської міської ради, ГО "Гніванчани" та місцевих меценатів.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його