Історія переселенців з Харківщини: «Ніколи не забудемо, як у важкий час Вінниця стала для нас другим домом»

15 червня 2022, 15:50 (Відредаговано 16 червня 2022, 09:59)

Два брати Золочевських приїхали до Вінниці з родиною, тікаючи від війни. 9-річний Ярослав та 7-річний Владислав раніше жили у Харківській області, проте, їхнє мирне дитинство перервала війна. Вже у Вінниці брати почали адаптуватись до нового життя. Як зазначає мама хлопців, у цьому їм дуже допомогли заняття спортом. У Вінницькій дитячо-юнацькій спортивній школі олімпійського резерву з баскетболу хлопці знайшли нових друзів, а тренер став їхнім наставником.

У Вінницькій дитячо-юнацькій спортивній школі олімпійського резерву з баскетболу (вул. Пирогова, 4) займаються 275 дітей, з них – майже 30 – переселенці. Заклад відвідують і брати Золочевські, які були вимушені покинути всій рідний дім. У Вінниці їхній родині надали безкоштовний гуртожиток, вони отримали статус внутрішньо переміщених осіб. У дітей з’явилась можливість відволіктись від жахіть війни, які їм довелось пережити – Владислав та Ярослав Золочевські почали займатись у спортивній школі, де заняття безкоштовні.

«Хлопці тренуються вже близько двох місяців, – каже їхній тренер Олександр Главатчук. – Юні спортсмени цінують можливість підтримувати свою спортивну форму у Вінниці. У Харківській області вони займались футболом, тут спробували себе у новому виді спорту – баскетболі. Брати чудово себе почувають у новому колективі, знайшли тут нових друзів, комунікабельні».

Мати хлопчиків Ольга розповідає, що діти в захваті від тренувань та спілкування з іншими спортсменами. «Ми дуже вдячні за таку можливість. Ніколи не забудемо, як у важкий час нам допомогли. Вінниця нас прихистила та стала другим домом», – каже мати хлопчиків Ольга Золочевська.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Довідник для внутрішньо переміщених осіб

Довідник, який надасть можливість швидко адаптуватись у Вінниці внутрішньо переміщеним особам

Переселенцям

Уся інформація для громадян, евакуйованих з територій України, де здійснюються бойові дії