Інститут розвитку міст проводить дослідження про найспекотніші місця Вінниці. Містян просять долучитися
25 липня 2025, 17:02
Ініціатори дослідження створили публічну мапу, щоб разом із мешканцями Вінниці зібрати місця, де влітку особливо важко:
- перегріті двори, зупинки, сквери без тіні;
- вулиці, де «плавиться» асфальт;
- місця, де люди фізично відчувають, що спека б'є сильніше.
«Нам важливо зрозуміти не лише місця, де спекотно, а ті, де містяни бувають найчастіше. Ці дані допоможуть об'єктивно побачити, де перебувати влітку некомфортно, та стануть основою для подальших змін: розвитку міського озеленення, встановлення питних фонтанів або навісів, облаштування прохолодних просторів тощо», – зазначають у комунальному підприємстві.
Долучитись можна за посиланням.
Інструкція, як позначити теплові точки на мапі:
- відкрийте мапу (найкраще через Google);
- оберіть категорію, яку хочете позначити: «теплові острови» – місця, де влітку надзвичайно спекотно; «відсутність затінку» – ділянки без дерев чи навісів;
- додайте свою позначку: використайте іконку «маркер», якщо це одна точка, або «полігон», якщо це більша територія;
- назвіть вашу позначку та залиште короткий коментар: як часто буваєте в цьому місці, що саме вас турбує, можна також додати фото (це допоможе краще зрозуміти ситуацію).
Якщо побачили, що хтось уже позначив це місце, додайте свою позначку – так дослідники помітять, що ця зона особливо пріоритетна.
Довідково:
Теплове забруднення – один із найпоширеніших і наймасштабніших видів фізичного забруднення, яке створює людина. Воно не тільки змінює температуру повітря, а й впливає на хімічний склад атмосфери. Наприклад, коли температура піднімається вище +22,5 °C, ймовірність виникнення смогу зростає приблизно на 2 % з кожним додатковим градусом. А щоб охолодити перегріті міста, потрібно більше електроенергії — її виробництво також спричиняє нові викиди шкідливих речовин у повітря.
Із цим явищем пов’язане поняття міський тепловий острів – це явище, коли в місті тепліше, ніж за його межами, особливо вночі. Різниця температур зазвичай становить 1–3 °С, але іноді може перевищувати й 10 °С. Взимку це може навіть здаватися корисним – бо трохи тепліше. Але влітку, особливо під час спеки, це дуже шкідливо: ускладнюється самопочуття людей, зростає навантаження на електромережі, страждає інфраструктура.
Теми
Контакти:
chaikovskaYa@vmr.gov.ua
(0432) 59-53-60; (0432) 59-53-58
Ще новини за темами
-
25 червня 2026, 09:45
Досвід Вінниці у сфері енергетичної стійкості презентували на Європейській конференції в Діжоні
-
19 червня 2026, 12:41
До проєкту з сортування побутових відходів у Вінниці доєдналися вже мешканці 103 будинків
-
19 червня 2026, 12:20
Муніципальний центр управління відходами у Вінниці тепер працює щоденно
-
04 червня 2026, 14:45
Припарковане авто поблизу контейнерного майданчика заважає вивозу сміття. У Вінниці водіїв закликають не перешкоджати роботі комунальних служб
-
02 червня 2026, 16:52
Максимальне сортування та переробка. Експерти шведської програми WM4U допомагають Вінниці вибудувати ефективну систему управління відходами
-
21 травня 2026, 10:18
Вінничан запрошують долучитися до екозмін: у громаді оновлюють робочу групу, яка розробляє План управління відходами
Пов'язані новини
Усі новини-
19 червня 2026, 12:41
До проєкту з сортування побутових відходів у Вінниці доєдналися вже мешканці 103 будинків
-
19 червня 2026, 12:20
Муніципальний центр управління відходами у Вінниці тепер працює щоденно
-
04 червня 2026, 14:45
Припарковане авто поблизу контейнерного майданчика заважає вивозу сміття. У Вінниці водіїв закликають не перешкоджати роботі комунальних служб
-
02 червня 2026, 16:52
Максимальне сортування та переробка. Експерти шведської програми WM4U допомагають Вінниці вибудувати ефективну систему управління відходами
-
21 травня 2026, 10:18
Вінничан запрошують долучитися до екозмін: у громаді оновлюють робочу групу, яка розробляє План управління відходами
-
19 травня 2026, 14:07
Зібрали понад 40 мішків сміття: у Вінниці провели толоку на набережній Старого міста