“Як ти, Віннице?”: майже 700 вінничан долучилися до спільного проєкту з містом-партнером Мюнстером

27 лютого 2023, 16:50

Майже 700 вінничан надіслали свої фото та відео для участі у life-знайомстві, яке ініціювало німецьке місто-партнер Мюнстер. Упродовж 24 лютого, в річницю повномасштабного вторгнення росії на територію України, вінничани показували, яким є їхнє життя. За кожну публікацію Мюнстер має надіслати гроші у “скарбничку Вінниці”. За них планують закупити медичне обладнання в одну із вінницьких лікарень.

Life-знайомство між двома містами-партнерами ініціював німецький митець Томас Нуфер. Він подякував вінничанам за активність та небайдужість. Мерії німецького міста і Томасу Нуферу допомагає комунікувати з Вінницею українська спілка Мюнстера.

“Організатори Life-знайомства “Як ти, Віннице?” та спілка “Українська мова та культура у Мюнстері”, яке відбулося 24 лютого, неймовірно вдячні за потужну медіапідтримку акціі у Вінниці, це була дійсно партнерська співпраця. І саме вона дала можливість вінничанам не тільки дізнатися про цю ініціативу Мюнстера, а й активно підтримати її. Ми отримали близько 700 світлин та відео: від дітей, молоді, дорослих, родин. Ми побачили світло в ваших очах. Ми побачили сонце на вулицях прекрасного міста. Ми побачили бажання жити та перемагати. Тепер це побачать мешканці міста-партнера. Команда проєкту дякує кожному за участь. Обіймаємо вас всіх. Слава Україні!”, – говорить вінничанка Світлана Пассон, яка живе у Мюнстері.

Надіслані зображення уже частково опубліковані на міському сайті проєкту https://winnytsia.life/.

“За кожного учасника цього проєкту жителі Мюнстера та місцевий бізнес донатять по 10 євро. За зібрані кошти планують придбати спеціальне медичне обладнання для загоєння ран. Ця акція мала на меті не лише благодійний збір коштів від громади Мюнстера. Це також і спосіб познайомити наше нове місто-партнер з Вінницею, з тим, як живе і чим живе наше місто. Адже партнерство – це не лише про договори та обмін делегаціями. Це, в першу чергу, про людські контакти та взаємодію”, – розповідає директор КП “Інститут розвитку міст” Назар Коваленко.

Співпраця Вінниці та Мюнстера розпочалася минулого року. Німецька сторона запропонувала Вінниці партнерство, щоб стати ближче і мати можливість надавати більш дієву та актуальну допомогу нашому місту. Найближчим часом делегація з Вінницької міської ради поїде до Мюнстера. Там буде підписано угоду про партнерство Вінниця-Мюнстер. Окремо буде підписана спільна декларація міст Мюнстера та Любліна. Таким чином ми матимемо тристороннє партнерство.

Партнерство між містами планують укласти на час повномасштабної війни в Україні та ще на 5 років після її закінчення та Перемоги України. Мюнстер заявляє про свою готовність надати гуманітарну допомогу для Вінниці та транспортувати її до Любліна. Люблін погоджується сприяти транспортуванню гуманітарних вантажів до Вінниці, покриваючи витрати на пальне.

Нагадаємо, Мюнстер уже передав Вінниці гуманітарний вантаж на суму близько 105 тис. євро. Це, зокрема, 24 палети з 5 різними видами тушкованки, чотири модульні кухні, кухонне обладнання, посуд, 5 генераторів та інше.

Теми

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Оповіщення населення

Засоби оповіщення населення при виникненні надзвичайних ситуацій

Де знайти необхідне в разі блекауту

Де знайти пункти незламності, тепло, електрику, зв'язок, воду, ліки тощо в разі тривалої відсутності енергопостачання

Довідник для внутрішньо переміщених осіб

Довідник, який надасть можливість швидко адаптуватись у Вінниці внутрішньо переміщеним особам

Переселенцям

Уся інформація для громадян, евакуйованих з територій України, де здійснюються бойові дії