Директор та художній керівник «Барвінка» Петро Бойко став почесним 35 громадянином Вінниці

27 серпня 2021, 16:30

Сьогодні, 27 серпня, депутати міської ради проголосували за присвоєння звання «Почесний громадянин міста Вінниці» Народному артисту України, Заслуженому діячу мистецтв України Петру Бойку. Петро Адольфович вже 36 років є керівником відомого у всьому світі Народного ансамблю танцю «Барвінок».

Цьогоріч вінничанами було запропоновано 4 кандидатури. Це Почесний ветеран України, полковник, інвалід війни 1-ї групи Ольга Твердохлєбова; директор та художній керівник Вінницького міського Центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва "Барвінок" Петро Бойко; Заслужений будівельник України, почесний культурний консул Грузії в Україні Володимир Гігінеїшвілі; Прем'єр-міністр України 2016-2019 рр., Вінницький міський голова 2006-2014 рр. Володимир Гройсман.

Щоб процес обрання Почесного громадянина міста Вінниці відбувався прозоро, міська влада замовила соціологічне опитування, щоб врахувати думку містян при визначенні кандидатури 35-го Почесного громадянина Вінниці. Дослідження проводили з 16 по 19 липня. У ньому взяли участь 1200 містян віком від 18 років.

Під час засідання комісії з'ясувалось, що Володимир Гройсман та Володимир Гігінеїшвілі відмовились та попросили зняти їх кандидатури з розгляду. Тому членам комісії довелось обирати між двома претендентами, що залишились. В результаті обговорення члени комісії одноголосно підтримали кандидатуру Петра Бойка. https://cutt.ly/nWoniZs

Сьогодні депутати міської ради також підтримали це рішення.

««Барвінок» фактично є візитівкою не лише міста Вінниці, а й області. Цей колектив дуже часто представляє Україну на різних міжнародних майданчиках та фестивалях. І діяльність Петра Адольфовича, як незмінного керівника цього колективу, справедливо заслуговує на визнання», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Петро Бойко є одним із трьох українців – кавалером міжнародної відзнаки ООН - «Ордену Посмішки», яким нагороджують видатних людей всього світу за їх вагомий внесок у виховання дітей. Народний ансамбль танцю «Барвінок», керівником якого є Петро Бойко, виступав на фестивалях майже у 30 країнах світу.

Довідка

Петро Адольфович Бойко народився 21 червня 1957 року у м. Хмельницькому, Хмельницької області. Після закінчення з відзнакою Вінницького державного педагогічного інституту в 1984 році він створив знаменитий у всьому світі Народний ансамбль танцю «Барвінок», керівником якого є вже 36 років.

З 1996 року Петро Бойко також є директором створеного на основі ансамблю, Вінницького міського центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва «Барвінок».

Ансамбль виступав у більші ніж 30 країнах світу. Тільки в Японії «Барвінок» побував 6 разів. А в Китаї здобув перемогу над колективами з 59 країн світу на «Міжнародній виставці дитячого мистецтва» і отримав Гран-Прі «за різноманіття талантів». «Барвінок» - володар Гран-Прі одного із найбільших мистецьких конкурсів в Європі – «Слов'янський базар у Вітебську».

Робота на мистецькій педагогічній ниві Петра Бойка високо оцінена не тільки глядачами і батьками, але й неодноразово була відзначена на рівні міста, області і держави:

1988 р. - «Відмінник народної освіти України»;

1999 р. – «Заслужений діяч мистецтв України»;

2001 р. - переможець міського конкурсу "Людина року - 2001", як кращий освітянин міста Вінниці;

2004 р. - відзнака Вінницького міського голови;

2007р. - почесна відзнака Вінницької міської ради «За заслуги перед Вінниччиною»;

2009 р.- почесне звання «Народний артист України»;

2011 р. - кавалер міжнародної відзнаки ООН - «Ордену Посмішки» , яким нагороджують видатних людей всього світу за їх вагомий вклад у виховання дітей;

2014 р. - орден «За заслуги» ІІІ ступеню;

2017 р. – грамота Кабінету Міністрів України.

Теми

Пов'язані новини

Усі новини