До Вінниці приїхала делегація зі Швейцарії обговорити передачу наступної партії трамваїв

01 листопада 2021, 14:40

У Вінниці упродовж тижня перебуватиме делегація представників швейцарської компанії, яка є консультантом по продовженню проєкту «Цюріхські трамваї для Вінниці». Сьогодні, 1 листопада, вони побували у міській раді та зустрілись з представниками міської влади. Обговорювали результати співпраці та наступну, другу фазу проєкту, щодо передачі Швейцарією Вінниці 35 трамвайних вагонів. Також у рамках візиту гості відвідають КП «Вінницька транспортна компанія»: побувають у депо, майстерні, поспілкуються з працівниками, обговорять технічні питання проєкту. Також – відвідають музей транспорту, познайомляться з роботою Ситуаційного центру, «Цілодобової варти», відділу паркування тощо.

У грудні 2020 року Швейцарія із Вінницею підписали Угоду про продовження проєкту «Цюріхські трамваї», у рамках якого місто отримає партію з 35 трамваїв «Tram2000». Передбачається, що вагони почнуть надходити у 2022 році. Загалом Швейцарія може передати Вінниці 70 трамваїв цієї серії. Рішення про передачу другої партії вагонів «Tram2000» буде прийматись після проведення оцінки ефективності реалізації 1-ї частини нової Угоди.

1 листопада, у рамках офіційного перебування делегації з Цюріхської транспортної компанії у Вінниці, гості зустрілись з керівництвом міської ради. «Проект, який ми продовжуємо, дуже важливий для нашого міста і мешканців. Буквально тиждень тому ми зустрічались з Послом Швейцарії в Україні та у Молдові Клодом Вільдом і обговорювали цю тему. На сьогодні у нас є позитивна динаміка у її вирішенні. Тому я думаю, що наша робота буде дуже плідною», – зазначив заступник міського голови Микола Форманюк.

Координаторка проектів Програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Анна Кузнєцова нагадала, що саме трамваї стали початком співпраці Швейцарії і Вінниці 15 років тому. «Тоді Вінниця отримала 116 вагонів. Завдяки цьому місто змогло зекономити в еквіваленті один мільйон швейцарських франків. Це в тому числі дозволило Вінниці провести реформу міського транспорту і замінити частину приватних маршруток на більш зручний публічний транспорт. Саме тоді ми започаткували міцні стосунки з Вінницею, і з тих пір наше партнерство розвивається. Вінниця – це одне з тих міст, де ми можемо дуже яскраво бачити результати наших спільних проектів», – каже Анна Кузнєцова.

Також пані Кузнєцова розповіла про те, що робить Вінницю важливим партнером для Швейцарії в Україні. «Для нас головне, що Вінниця постійно демонструє такі дві якості як відданість і бачення майбутнього – того, що хоче досягнути, і ми бачимо, що місто втілює всі плани. Саме це робить Вінницю важливим партнером для Швейцарії в Україні, – говорить Анна Кузнєцова. – Сьогодні ми зібрались для того, щоб обговорити наш наступний проект – поставку 30-35 трамваїв. Ми сподіваємось, що це також буде сприяти подальшому вдосконаленню системи громадського транспорту у Вінниці. Взагалі вдосконалення системи громадського транспорту є метою декарбонізації (зниження викидів вуглекислого газу, пом'якшення наслідків зміни клімату) міста. Тому ми вітаємо те, що разом з Вінницею будемо проходити шлях по декарбонізації на прикладі громадського транспорту, вдосконалення інфраструктури».

Під час зустрічі представник компанії-консультанта проекту Rubi Bahntechnik зі Швейцарії Мартін Хьольфігера розповів свої враження від поїздки трамваєм. «Коли ми приїхали у місто, першим що ми побачили – був швейцарський трамвай. Ми скористались ним і були вражені якістю послуг. Гуляючи містом, ми бачили, як працює мережа громадського транспорту – я ще більше позитивно вражений ніж раніше. Цим трамваям по 55 років, але вони у дуже хорошому стані, так їх зберегти – це досить непросто. Я впевнений, що друга фаза реалізації даного проекту ще більше покращить публічний громадський транспорт у Вінниці. Ми будемо докладати всіх зусиль, щоб сприяти подальшому збереженню, використанню, введенню в експлуатацію і покращенню громадського транспорту у Вінниці. Коли ми приїхали у місто, побачили наскільки воно прогресує. Ми справді вражені і сподіваємося на подальшу ефективну співпрацю разом з вами».

Не лише представники делегації зі Швейцарії високо оцінюють систему громадського транспорту Вінниці. Це підтверджує оцінка самих вінничан відповідно до цьогорічного Всеукраїнського муніципального опитування, яке проводив Міжнародний республіканський інститут (IRI) за сприяння USAID. 74% вінничан позитивно оцінюють розвиток транспортної інфраструктури в місті.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Транспорт та міська мобільність

Інформаційна веб-сторінка щодо розвитку транспортної інфраструктури, міського пасажирського транспорту та зв'язку