Департамент житлового господарства радить вінничанам готуватись до опалювального сезону вже зараз

16 вересня 2022, 16:35 (Відредаговано 16 вересня 2022, 16:37)

У Вінниці триває підготовка до опалювального сезону. Профільні департаменти Вінницької міської ради продовжують співпрацювати з вінничанами та допомагати реалізовувати їхні ініціативи. Що ж стосується комунальних служб - вони роблять усе можливе, аби взимку теплопостачання було у кожній оселі. Але в умовах сьогодення також важливо, щоб і мешканці багатоповерхівок відповідально поставились до підготовки власних помешкань перед настанням холодів.

У департаменті житлового господарства наголосили, що для того, аби повноцінно підготуватись до опалювального сезону - розпочинати слід вже зараз.

«Багатоквартирний будинок є спільною неподільною власністю його мешканців. Холодна пора року вже наближається, а отже, щоб зустріти її в теплі, необхідно завчасно попіклуватись про стан не лише власної квартири, але й будинку в цілому», - каже директор департаменту житлового господарства ВМР Роман Фурман.

Фахівці департаменту житлового господарства радять вінничанам розпочати підготовку до опалювального сезону з власної оселі:

 • перевірте, чи немає втрат теплоносія в мережах теплопостачання та гарячого водопостачання. Переконайтеся, що немає свищів або протікання на стиках труб;
 • утеплюйте вікна, якщо вони дерев’яні або замініть на енергоефективні;
 • двері в помешкання мають щільно зачинятись, також варто подбати про їхнє утеплення;
 • важливо, щоб балкон був засклений, утеплений;
 • простір перед радіаторами має бути вільним. Радіатори не мають бути закриті шторами, щільними екранами або меблями;
 • радимо встановити тепловідбивний екран за батареєю, щоб не втрачати тепло через стіну за радіатором;
 • необхідно контролювати вологість у квартирі. Ідеальною для людини вважається вологість в межах 40-65%. Тому що, якщо в квартирі занадто сухо, то для відчуття комфорту людині треба більш високу температуру, ніж тоді, коли вологість в нормі.

Після того як ви переконалися у готовності квартири до приходу зими, слід перевірити стан під’їздів:

 • варто перевірити, щоб всі вікна були цілими – лише тоді будинок не буде втрачати тепло;
 • двері в під'їзд і в підвал повинні щільно зачинятися і обов’язково мають бути оснащені автодоводчиком або звичайною пружиною;
 • терміново відновити радіатори опалення сходових клітин згідно з проєктом, якщо вони відсутні з певних причин. Адже, якщо у під’їзді буде тепло, тепло буде і в квартирі;
 • особливу увагу варто звернути на справність внутрішньо-будинкових системи теплопостачання та постачання гарячої води в будинку в цілому і, за необхідністю, виконати ремонтні роботи.

«Від належної підготовки квартири, будинку, зокрема під’їзду залежить ваш комфорт у холодну пору року. Ми разом з вінничанами продовжуємо виконувати роботи з модернізації будинків на умовах співфінансування. Зараз робимо акцент на капремонтах, що допоможуть підготувати будинки до опалювального сезону та у будинках, які цього найбільше потребують», - каже Роман Фурман.

Теми

Схожі сервіси

Усі сервіси

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради