Деколонізація у Вінниці. Експерти пропонують змінити понад 80 назв вулиць

21 квітня 2022, 17:53 (Відредаговано 21 квітня 2022, 17:56)

Сьогодні, 21 квітня, відбулося засідання Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки — дорадчо-консультативного органу при Вінницькому міському голові.

Члени Ради сформували перелік вулиць нашого міста, які рекомендовано перейменувати у рамках деколонізації Вінниці. Це - 82 назви, або ж 194 топоніми (вулиці, провулки, проїзди, тупики, парк).

З переліком, а також з обґрунтуванням чому конкретні топоніми можуть бути перейменовані, можна ознайомитися тут: https://bit.ly/3rGRKZm . Наразі цей перелік не є остаточним, туди можна внести пропозиції.

"Перелік сформували на основі думок та звернень представників міської громади, а також на основі фахових рекомендацій. Що до нього не входять вулиці новоприєднаних територій Вінницької міської територіальної громади, вони будуть опубліковані незабаром", — повідомляють на сторінці "Вінницьке історичне товариство" у Facebook.

На думку істориків членів Ради, у Вінниці не повинно бути вулиць й низки інших топонімів та пам’ятників, які закріплюють у свідомості колоніальне минуле і домінування російської мови, російської культури та російської версії нашої історії.

Натомість мають бути гідно вшановані українські Герої минувшини та сьогодення.

На цьому етапі вінничан запрошують об’єднати зусилля з комплексної деколонізації міського простору та надсилати пропозиції на електронну адресу 1363vn@gmail.com для їх подальшого опрацювання та винесення на розгляд Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки при Вінницькому міському голові.

Теми

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Геопортал Вінниці

У сервісі можна залишити звернення щодо різних питань життєдіяльності міста

Будівництво. Бланки

Бланки для заповнення паперових документів для отримання права на виконання будівельних робіт та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів