Більше 60 тисяч голосів віддали вінничани за проєкти конкурсу «Бюджет громадських ініціатив»

18 жовтня 2021, 17:14 (Відредаговано 18 жовтня 2021, 17:33)

15 жовтня у Вінницькій міській територіальній громаді завершилося голосування за проєкти конкурсу «Бюджет громадських ініціатив». Загалом цьогоріч 29475 вінничан взяли участь у голосуванні.

З 1 жовтня у Вінниці стартувало голосування за проєкти конкурсу «Бюджет громадських ініціатив». Кожен житель ВМТГ міг проголосувати за 4 різних проєкти – 2 великих і 2 малих. Загалом вінничани віддали 61144 голоси за ідеї, які їм сподобались. Люди могли обрати для себе найзручніший спосіб це зробити.

Отож, 25328 голосів, а це – 41%, надійшло від вінничан в електронному вигляді. 35816 голоси (59%) – в офлайн режимі, в тому числі 3252 голоси за допомогою персоніфікованої муніципальної картки вінничанин.

Загалом за проєкти у 2021 році проголосувало 29475 жителів Вінницької міської територіальної громади.

Координує процедуру проведення конкурсу начальник інформаційно-аналітичного відділу департаменту правової політики та якості міської ради Наталія Малецька.

«Можна стверджувати, що, цьогоріч жителі громади свідомо підійшли до процедури голосування за проєкти конкурсу. Були набагато активніші, ніж у минулі роки, як у онлайн та у офлайн варіантах. Головне, що жителі приєднаних територій включилися у процес, голосували за проєкти у своїх населених пунктах і агітували це робити усіх вінничан», – каже Наталія Малецька.

«За результатами голосування сформовано попередні рейтинги для міста та старостинських округів, згідно формул, які визначені Положенням про конкурс. З ними можна ознайомитися на сайті міської ради в розділі «Бюджет громадських ініціатив». https://gromada.vmr.gov.ua/Lists/News/ShowNews.aspx?ID=146 Нагадаю, що для проєктів-переможців по місту Вінниці маємо загалом 8 млн грн, а на приєднаних територіях – 2 млн грн», – продовжила Наталія Малецька.

З 8 млн грн виділених на проєкти-переможці по місту - 80% коштів передбачено на великі, а 20 % - на малі. Для старостинських округів застосовуються обмеження щодо проєктів-переможців: на території одного округу можна визнати переможцями - 1 великий і 1 малий проєкти. У разі потреби, під час визначення переможців Координаційною радою конкурсу, рішення може бути змінене.

«Окрім того, радує той факт, що згідно рейтингу, попередньо потенційними переможцями будуть проєкти у різних районах Великої Вінниці. Офіційно визначить переможців Координаційна рада конкурсу. У майбутньому хочеться, щоб кожна вулиця та район мали по одному реалізованому проєкту в рамках конкурсу «Бюджет громадських ініціатив». Адже це той інструмент, яким користуються саме жителі, які, власне, генерують ідеї, голосують за них, а виконавчі органи міської ради - втілюють їх в життя», – додала Наталія Малецька.

Теми

Схожі сервіси

Усі сервіси

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради