Андрій Очеретний: «Вінниця вже має великі досягнення у «зеленому» розвитку»

06 вересня 2021, 14:39

4 та 5 вересня у Вінниці пройшов екологічний форум в рамках фестивалю «ДІЛИ еко фест», який ініціювала місцева громадська організація «Екоплатформа ДІЛИ». Під час заходу науковці, представники громадськості, влади та бізнесу дискутували про те, як усім розділити відповідальність за майбутнє планети та об’єднатись заради протидії глобальним екологічним викликам.

Форум відбувся у приміщенні Донецького національного університету ім. Василя Стуса. Захід проходив без відвідувачів, однак всі охочі мали змогу дивитися пряму трансляцію онлайн - https://www.youtube.com/watch?v=IobqBOa0qUA

Під час форуму говорили про сучасні тенденції у «зеленому» розвитку міст, про значення Європейського зеленого курсу для України, пріоритетність екологічних питань у стратегічному розвитку Вінницької міської територіальної громади, а також суспільну свідомість та роль кожного з нас у розвитку зеленого міста.

Спікером першої панельної дискусії став і заступник вінницького міського голови Андрій Очеретний.

«Хочу нагадати, що Вінниця вже має великі досягнення у «зеленому» розвитку – зокрема, у сферах міської мобільності та енергоефективності, що не раз було відзначено міжнародними партнерами. У нас є найпрестижніші європейські відзнаки: Європейська енергетична відзнака та нагороди CIVITAS. Ми реалізуємо низку планів дій, які включають заходи для розвитку велосипедного руху, пасажирського транспорту, енергоефективності та енергетичного розвитку, охорони навколишнього середовища, просторового розвитку міста. А керівництво Вінниці, виконавчий комітет та депутатський корпус постійно підвищують свої знання стосовно шляхів впровадження принципів Європейського зеленого курсу та кліматичної нейтральності, інтеграції Цілей сталого розвитку у міські стратегічні документи», - розповів Андрій Очеретний, заступник вінницького міського голови.

Також Андрій Очеретний зауважив, що у Вінниці в «Стратегії 3.0» визначений окремий пріоритет – «зелена» економіка.

«Вже сьомий місяць поспіль ми всі зусилля направляємо на те, щоб нові підприємства, які діють у місті, свої виробництва модернізували та працювали над тим, щоб бути більш екологічними. Сподіваюсь, що в 2030 році ми будемо говорити про водневий і електричний транспорт точно так само, як сьогодні про бензиновий та дизельний» - наголосив заступник вінницького міського голови.

Назар Коваленко, заступник директора комунального підприємства «Інститут розвитку міст» та модератор панелі, розповів, що філософія фестивалю «ДІЛИ еко фест» і еко форуму «ДІЛИ» – це не лише прерогатива та екологічна відповідальність міської влади, це співвідповідальність усіх зацікавлених сторін.

Після першої частини форуму, яка була вступною, розпочалися трансляції тематичних панельних дискусій: «Клімат, енергоефективність та біорізноманіття», «Нульове забруднення і транспорт», «Управління відходами» та «Зелена економіка». У них взяли участь представники Вінницької міської ради, працівники Інституту розвитку міст та експерти з екологічних питань з різних міст України.

5 вересня на «ДІЛИ еко фест» під час ранкових воркшопів, в рамках тижня Сталої Енергетики, говорили про новий Європейський Баугауз, план дій зі Сталого енергетичного розвитку клімату до 2030-го, а ще про озеленення та біорізноманіття.

Також, протягом двох днів фестивалю на території колишнього санаторію Коцюбинського, що на Старому місті, були організовані арт-простір з тематичними інсталяціями, різні майстер-класи та концертна програма з виступами відомих українських гуртів.

Проєкт реалізується за підтримки Вінницької міської ради, проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)», що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні, за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст України II», який впроваджується німецькою урядовою компанією «GIZ» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії, за підтримки ініціативи «Посли європейської молоді» в Україні, що реалізується в межах регіональної комунікаційної програми «EU NEIGHBOURS east». Організатори проєкту: ГО «ДІЛИ», КП «ВМЦІ», КП «Інститут розвитку міст», ГО «Човен», Арт-хата «Витвори», піар-агенція «SayТак». Партнери: Вінницька міська рада, ГО «Плай», Електромонтажна компанія «Barchuk», інформаційний портал «Вежа», компанія «Промавтоматика» та проєкт «Життя в стилі ЕКО».

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Стратегія 3.0

Стратегія розвитку Вінницької міської територіальної громади до 2030