AIR Fest Vinnytsia 2021: камерна опера, балет, «Метахрам» у катакомбах та перформенс на колишньому Поштамті

27 жовтня 2021, 10:02 (Відредаговано 27 жовтня 2021, 10:05)

29-31 жовтня у Вінниці пройде фестиваль сучасного мистецтва AIR Fest. На гостей заходу чекає понад 40 мистецьких подій на різних локаціях. Шанувальники театру зможуть подивитись камерну оперу «СТУС. Перехожий» та балет «Ми / Паперові тигри». Для меломанів співатимуть сучасні виконавці, також будуть інсталяції, виставки, майстер-класи, лекції, кінопокази. Не обійдеться без спеціальних проєктів: один з них пройде у підземеллі капуцинів з використанням новітніх технологій, які переплетуться з історичним місцем. Другий проєкт відбудеться на колишньому Поштамті.

Організатори фестивалю сучасного мистецтва AIR Fest Vinnytsia 2021: Мистецьке об'єднання «ПЛАЙ» та Вінницька міська рада.

«Міська рада і очільник нашої громади Сергій Моргунов завжди підтримують проведення різних фестивалів, і зокрема сучасного мистецтва, – каже директор департаменту культури міської ради Максим Філанчук. – У рамках AIR Fest Vinnytsia 2021 на вінничан чекають понад 40 мистецьких подій. Кожен зможе знайти щось цікаве для себе. На фестивалі будуть представлені театральна, перформативна, візуальна, музична, літературна та інші програми».

Формат фестивалю – це своєрідна платформа для співпраці митців. Вона об'єднає художників, музикантів, перформерів, поетів, акторів, режисерів, мислителів, діджеїв, медіа артистів, розробників новітніх технологій. Якщо у 2018 та у 2019 роках відбулись повноформатні фестивалі за підтримки команди Гогольфесту, то у 2021 році розпочнеться самостійний міський фестиваль AIR Fest Vinnytsia, повністю підготовлений командою вінницьких організаторів.

У театральній програмі фестивалю заплановано дві вистави, які проходитимуть у приміщенні коледжу культури і мистецтв ім. Леонтовича. Одним з проєктів театральної сцени буде камерна опера «СТУС. Перехожий» від театру «ДАХ». Другою подією театральної програми буде сучасний одноактний балет «Ми / Паперові тигри» від baza.art people. Тут можна буде побачити тандем двох хореографів: Катерини та Анатолія Водзянських.

Запланована й візуальна програма, яка пропонує дослідити особисту оцінку мистецького впливу саме учасників програми, художників, через авторську презентацію персональних проєктів. Щодо музичної програми, то виступатиме український жіночий театрально-музичний гурт Dakh Daughters. А також на вінничан чекають п'ять виступів українських сучасних виконавців. Під час літературно-освітньої програми вінничанам показуватимуть як за допомогою мистецтва транслювати себе світові.

Також на вінничан чекають Site specific проєкти, які створюються спеціально під конкретну локацію. Програма фестивалю містить 2 спецпроєкти. Один з них відбуватиметься в Підземеллі капуцинів під Костелом святої Діви Марії Ангельської. Спецпроєкт передбачає використання новітніх технологій, які переплітатимуться з історичним місцем. Будуть проєктори, доповнена реальність.

Вхід на фестиваль можливий лише з абонементом або при купівлі одноденного квитка на вході. В абонемент входить прохід на всі програми та події фестивалю, крім театральних подій. Вхід на будь-яку локацію можливий лише за наявності дійсного сертифіката про вакцинацію або ПЛР-тесту, зробленого не раніше, ніж за 48 годин до початку події. Перебування на всіх подіях та локаціях фестивалю можливе за умов використання відвідувачами захисних масок та температурного скринінгу.

Детальніше ознайомитись з інформацією про фестиваль можна за посиланням https://airfest.vn.ua/

Теми

Пов'язані новини

Усі новини