У Вінницькій громаді затвердили правила розміщення адресних покажчиків на будинках

17 грудня 2021, 10:50 (Відредаговано 17 грудня 2021, 11:12)

16 грудня у Вінниці затвердили документ, згідно з яким на фасадах будівель мають впорядкувати покажчики з назвами вулиць та номерами. Правила стосуються не тільки житлових будинків, а і магазинів, кафе, ресторанів, підприємств. У документі йдеться про те, як повинні виглядати адресні вказівники, де вони мають розміщуватись, на яких вулицях потрібно дублювати напис латиницею. А також – яким має бути колір основи таблички, яким шрифтом написаний текст, з якого матеріалу мають бути виготовлені покажчики.

Для того, щоб впорядкувати покажчики з назвами вулиць та номерами будинків, у Вінниці затвердили відповідний документ. Це – Порядок щодо встановлення елементів адресного господарства на території Вінницької громади. Ним затвердили три типи адресних покажчиків. Написи на них повинні бути українською мовою. А на тих, які розміщені на центральних вулицях та вулицях загальноміського значення написи мають дублюватись в транслітерації латиницею.

"Є й правила розташування вказівників. Таблички потрібно встановити на кожному будинку чи споруді, які мають окрему адресу. А саме – на фасаді, який виходить на дорогу. А на будівлях, які розташовані в глибині кварталу, покажчики розміщують на фасаді, що виходить на внутрішньоквартальний проїзд. Всі покажчики назв вулиць у межах одного перехрестя повинні бути встановлені на одному рівні", - каже перший заступник директора департаменту архітектури та містобудування міської ради Євгеній Совінський.

Якщо будинок, споруда, територія підприємства чи садиба огороджені парканом вище двох метрів та мають єдину поштову адресу, покажчики розміщують біля воріт, з правого боку. Таблички з вказівкою номерів під'їздів, а також номерів квартир, розміщених у цих під'їздах, потрібно встановлювати біля входу в під'їзд. Вони повинні бути однотипними для будинку, мікрорайону.

Є у документі й рекомендації щодо матеріалу, з якого мають бути виготовлені таблички – алюмінієвий композит чи вакуумне формування полістиролу – в залежності від типу покажчика. Прописаний й колір основи таблички – бордо (вишневий), шрифт напису – VinnytsiaSans.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Порядок DOCX-файл, 1,16 МБайт

Департамент архітектури та містобудування

Контакти:
(0432) 67-23-65
(0432) 67-21-55
damk@vmr.gov.ua

Ще новини за темами