У Вінниці провели лекції та конкурс з 3D-моделювання у рамках Бюджету громадських ініціатив

15 грудня 2021, 12:10

Викладачі Вінницького педагогічного університету написали проєкт, щоб підвищити обізнаність молоді у 3D-моделюванні. А також, щоб розповісти юнакам та дівчатам, як використовувати такі сучасні технології для протезування кінцівок. Цей проєкт виграв у конкурсі Бюджет громадських ініціатив (БГІ). У рамках проєкту для молодих людей провели лекції, а 14 грудня відбувся конкурс 3D-робіт. Перше місце серед студентів посів Антон Коханівський, серед учнів – Володимир Нечепорюк.

Проєкт «3D-моделювання і його використання для протезування кінцівок» став одним з переможців конкурсу БГІ. «Конкурс Бюджет громадських ініціатив діє з 2015 року за ініціативи міського голови Сергія Моргунова. Його унікальність в тому, що проєкти генерують жителі Вінниці та самі за них голосують. Позаду вже сім конкурсів. Чудово, що в цьому році до Бюджету громадських ініціатив долучились приєднані території, вже в наступному році вони матимуть кілька нових локацій», – каже начальниця інформаційно-аналітичного відділу департаменту правової політики та якості міської ради Наталія Малецька.

У рамках проєкту з 3D-моделювання на базі освітнього хабу «NotBox» у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського провели цикл лекцій. Учням та студентам розповіли про створення об'єктів у 3D-площині, про програми управління друком, налаштування роботи принтера. Також познайомили з принципами скануванням об'єктів, моделювання тощо.

Автор проєкту і представник педагогічного університету Анатолій Семенець розповів, що лекції проводили для учнів та студентів. «14 грудня відбувся фінал конкурсу з 3D-моделювання. Перед цим його учасники пройшли відбірковий тур, під час якого розробляли 3D-об'єкти на три теми: відомі люди Вінниччини, архітектура Вінниччини та казкові персонажі. Фінальною темою було створення 3D-кінцівок. Взагалі, 3D-моделювання можна використовувати у різних сферах», – каже Анатолій Семенець.

Серед студентів перше місце посів Антон Коханівський, який навчається у Вінницькому національному технічному університеті. Друге місце у Данила Вікулова з Вінницького державного педагогічного університету. Третє – у Івана Сафроненка з Вінницького національного технічного університету.

Серед учнів перше місце посів Володимир Нечепорюк – одинадцятикласник Подільського науково-технічного ліцею, друге – Дмитро Галай – дев'ятикласник Подільського науково-технічного ліцею. Третє місце у Антуана Матвійчука.

Тим, хто посів перші місця вручили 3D-принтери. За другі місця – графічні планшети і за треті – конструктори.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Департамент правової політики та якості

Контакти:
(0432) 59-50-42
law@vmr.gov.ua

Департамент інформаційних технологій

Контакти:
(0432) 59-50-13
dit@vmr.gov.ua

Ще новини за темами