Сергій Моргунов привітав вінничан з Днем Соборності

22 січня 2022, 08:02

22 січня, у день проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, в Україні відзначають День Соборності. Міський голова Сергій Моргунов на своїй сторінці у фейсбук зазначив, що успіх України залежить від згуртованості нації та громад.

22 січня 1918 року вперше у ХХ ст. була проголошена українська незалежність. У Четвертому Універсалі Центральної Ради молода Українська держава визначалась «самостійною, ні від кого не залежною».

А рівно через рік – у 1919 році – відбулась знакова подія: об’єднання Української Народної Республіки з Західноукраїнською. Українські землі стали соборними. Але тоді, на жаль, зберегти державність не вдалось.

З відновленням української незалежності у 1991 році звершилась історична справедливість.

«Ми обрали свій шлях, ніхто не змусить нас відступити і ніхто нас не розділить. Українці показали міць свого духу, захищаючи рідний дім від зазіхань Кремля, – каже міський голова Сергій Моргунов. – Соборність України починається із згуртованих громад. Пишаюсь, що вінничани є прикладом сильної та монолітної громади. Зміцнюючи країну зсередини, ми наближаємось до мети – жити у демократичній успішній державі. Важливо, щоб кожен відчував і свою причетність».

Теми

Ще новини за темами