Повернення до історичних витоків. Парк Дружби народів перейменували у Вишенський

12 травня 2022, 12:51

За рішенням сесії міської ради у Вінниці 29 квітня перейменували понад десяток топонімів, у переліку опинився і парк Дружби народів. Тепер він називається Вишенським. Назва походить від села Вишня, яке, ймовірно, було засноване наприкінці XVI століття поряд з однойменною річкою.

Як відомо, перша офіційна згадка села Вишня датована 1604 роком: в інвентарі Вінницького староства воно зафіксоване як «нове замкове сільце» за 2-3 кілометри від Вінниці. Паралельно у документах вживалися такі назви цього села - Вишня, Вишенька, Вишеньки.

За люстрацію 1616 року у «новій осаді» Вишня проживали 10 осілих селян. Вони відбували незначну панщину на Вінницький замок та були звільнені від повинностей на певний час.

В описі Вінницького староства 1629 року у селі Вишенька проживали 11 підданих, а на прилеглій річці діяло два млини. У 1642 році був підписаний декрет, за яким землі сіл Вишня, Салаші (нині село Некрасове) та міста Вінниці були відмежовані від володінь Якушинців.

Докторка історичних наук та професорка Тетяна Кароєва розповідає, що розвиток мікрорайону «Вишенька» у ті часи диктував створення додаткової паркової зони у південній частині околиці мікрорайону. Парк заснували у 1972 році.

Теми

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Будівництво. Бланки

Бланки для заповнення паперових документів для отримання права на виконання будівельних робіт та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів

Геопортал Вінниці

У сервісі можна залишити звернення щодо різних питань життєдіяльності міста